Biegasz? W niedzielę masz okazję sprawdzić się w biegach przełajowych!!

Wersja do wydrukuWersja PDF

W najbliższą niedzielę, 12 lutego odbędzie się piąta impreza CITY TRAIL na terenie Myślęcinka. Przed miesiącem ścieżki w Myślęcinku były częściowo oblodzone, a niebo pokryte chmurami. Jak będzie tym razem? Okaże się już za kilka dni! Rejestracja do biegu trwa na www.citytrail.pl do końca dnia w środę, 8 lutego. Lista startowa będzie otwarta również w dniu imprezy. Informujemy jednocześnie wszystkich uczestników biegu w ramach cyklu City Trail, organizowanego w dniu 12 lutego na terenie Myślęcinka, że miejsca parkingowe dla nich znajdują się przy parkingu głównym LPKiW. Opłata za cały dzień parkowania wynosi 4 zł.

Biegi CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden to cykl sześciu leśnych biegów, które odbywają się od października do marca na ścieżkach w Myślęcinku. Dystans do pokonania to zawsze 5km. W zawodach biorą udział głównie osoby biegające amatorsko i rekreacyjnie, ale są wśród nich również znakomici biegacze – także z krajowej czołówki. Warto odnotować, że Bydgoszcz jest jednym z dziesięciu miast, w których odbywa się cykl, a ekipa organizująca imprezy co weekend odwiedza dwie lub trzy lokalizacje. Miasta, w których odbywają się zawody, to – poza Bydgoszczą: Katowice, Lublin, Łódź, Olsztyn, Poznań, Szczecin, Trójmiasto, Warszawa i Wrocław. W styczniowej imprezie w Myślęcinku pojawiło się 609 biegaczy. Rekord frekwencji został ustanowiony w listopadzie 2015 roku i wynosi 762 osoby. Największy bieg trwającego sezonu przyciągnął 726 uczestników. - Cykl zawodów CITY TRAIL, w którym od kilku lat mam okazję brać udział, to doskonały akcent treningowy dla wielu biegaczy, zarówno tych zaawansowanych, jak i początkujących. Trasa w tak pięknych okolicznościach przyrody to doskonała zabawa i mile spędzony czas, który daje nam poczucie, że robimy coś dobrego dla swojego zdrowia – mówi Barbara Pudło, czołowa biegaczka średniodystansowa lat 80-tych, pięciokrotna mistrzyni Polski (na dystansach 1500m, 800m i w sztafecie 4x400m), aktualnie nauczycielka i trenerka triathlonu. - Dobrym pomysłem jest rywalizacja drużynowa oraz biegi dla dzieci i młodzieży, które niewątpliwie stanowią doskonały walor wychowawczy. Wykorzystuję to, startując w cyklu z moimi uczniami – dodaje.

Klasyfikacja generalna ciągle niewiadomą
W trwającej edycji odbyły się już cztery imprezy, a to oznacza, że część biegaczy już teraz zasłużyło na pamiątkowy medal, ponieważ aby go otrzymać należy pobiec właśnie cztery razy. Podobnie jest z klasyfikacją generalną cyklu. Aby zostać sklasyfikowanym i walczyć o nagrody także trzeba ukończyć cztery biegi. W czołówce ta sztuka nie udała się dotychczas żadnemu z zawodników, dlatego liderem tabeli jest Jakub Małecki, który co prawda zajmuje miejsca w pierwszej dziesiątce, ale nie ma najmniejszych szans na walkę o zwycięstwo. Najbliżej wygranej jest Bartosz Kotłowski, który ma na koncie dwie wygrane i jedno drugie miejsce. Bartek tryumfował już w trzech edycjach CITY TRAIL. Za jego plecami są Marcin Biskup i Piotr Frydrychowski. Wśród kobiet prowadzi Marta Szenk, która wygrała dwa biegi i w dwóch była druga. Jedyną zawodniczką, która może odebrać Marcie zwycięstwo w „generalce” jest Aleksandra Brzezińska – rekordzistka trasy, która startowała dotąd dwa razy. Aby Ola mogła zostać sklasyfikowana musi pobiec w dwóch ostatnich biegach.

Dzieciaki też biegają!
W ramach zawodów rozgrywane są także biegi dla dzieci i młodzieży – CITY TRAIL Junior. Zawodnicy startują w pięciu kategoriach wiekowych: do 5 lat, 6-7 lat, 8-9 lat, 10-12 lat, 13-15 lat. Dystanse – to w zależności od wieku – 300m, 600m, 1km, 2km. - Niezależnie od pory roku zachęcamy Polaków do dbania o swoje zdrowie i życie. Regularnie realizujemy działania edukacyjne na temat prowadzenia zdrowego trybu życia poprzez badania, właściwe odżywianie, ruch oraz profilaktykę finansową. Niezmiernie cieszy nas stała popularność zawodów CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden. Świadczy to o rosnącej świadomości społeczeństwa na temat tego, jak ważna dla naszego zdrowia jest aktywność fizyczna – mówi Marta Pokutycka-Mądrala, Rzecznik Prasowy Nationale-Nederlanden.

Zapisy przez internet i w dniu zawodów
Koszt startu w zawodach to 17,5 zł jeśli rejestracja jest dokonana wcześniej przez stronę www.citytrail.pl (można to zrobić do końca dnia w środę, 8 lutego). Osoby, które zapiszą się dopiero w dniu zawodów będą musiały zapłacić 25 zł. Opłata w CITY TRAIL Junior to zawsze 5 zł, z których połowa jest przekazywana na cele charytatywne.

Plan minutowy imprezy
Początek imprezy to godz. 8:30, kiedy to otwarte zostanie biuro zawodów. Będzie ono zlokalizowane – w Myślęcinku na Polanie Różopole. Od godz. 9:30 będą odbywać się biegi dla dzieci i młodzieży, a o godz. 11:00 wystartują dorośli. 

Uroczyste podsumowanie
Cykl składa się z sześciu biegów (ostatnie zawody są zaplanowane na 5 marca) i siódmej imprezy – uroczystej gali podsumowującej sezon 2016/2017. Odbędzie się ona w połowie marca. Tego dnia wszyscy, którzy ukończą co najmniej cztery biegi będą mogli odebrać pamiątkowe medale, a najszybsi zostaną nagrodzeni. Więcej informacji oraz zapisy znajdują się na stronie www.citytrail.pl. Wiele ciekawostek pojawia się także na profilu imprezy na Facebooku.

Zapraszamy!!

Partnerzy

Sponsorzy