Bydgoski „ogórek” powraca! Nowości na szlaku turystycznym do Myślęcinka

Wersja do wydrukuWersja PDF

Od sierpnia 2013 roku w Bydgoszczy można skorzystać z ciekawej atrakcji turystycznej dla całej rodziny jaką jest przejazd zabytkowym autobusem na dwóch malowniczych trasach. Linia turystyczna nr 100 kursuje na trasie Stary Rynek – Myślęcinek, natomiast linia turystyczna nr 102 na trasie Stary Rynek – Exploseum. Przebieg tras skonstruowany został w taki sposób, aby umożliwić pasażerom szybkie i przyjemne dotarcie do najciekawszych miejsc w Bydgoszczy, takich jak Stare Miasto, Wyspa Młyńska, LPKiW „Myślęcinek”, Muzeum Wodociągów, ulica Gdańska, Exploseum Fabryka DAG i wiele innych. Niewątpliwym atutem tych linii jest umiejscowienie początkowego przystanku w samym sercu miasta – na Starym Rynku, co pozwala podziwiać zabytkowe autobusy nie tylko korzystającym z nich pasażerom, ale także odwiedzającym Starówkę turystom i mieszkańcom.
Na turystyczną, autobusową flotę składają się przede wszystkim zabytkowe egzemplarze autobusów marki Jelcz 043 oraz Jelcz M11. Obsługa tych linii ubrana jest w umundurowanie spełniające standardy historyczne z lat 50-tych i 60-tych, zaś każdy pasażer autobusu otrzymuje broszurę informacyjną zawierająca dokładną mapę przejazdu wraz z opisami atrakcji turystycznych mijanych na trasie. Aktualna trasa przejazdu oraz rozkład jazdy znajduje się na stronie internetowej www.zdmikp.bydgoszcz.pl w zakładce „Rozkład jazdy”

Dodatkowo w każdą niedzielę, od 6 do 27 sierpnia LPKiW „Myślecinek” wprowadza swojego przewodnika na trasie prowadzącej ze Starego Rynku właśnie do Myślęcinka. Podczas tego przejazdu przewodnik będzie opowiadał o bydgoskim Myślęcinku.

Program promocji:

Sobota, 5 sierpnia 2017 r.
- godz. 10.00 – 10.30 Stary Rynek - Konferencja prasowa na pokładzie zabytkowego Jelcza 272, krótki (premierowy!) przejazd ulicami wokół Starego Rynku. Prowadzenie: Krzysztof Kosiedowski – rzecznik ZDMiKP
- godz. 11.00 – 17:00 Stary Rynek - Promocja linii turystycznych oraz LPKiW "Myślecinek" – prezentacja zabytkowego Jelcza 272, spotkanie z mieszkańcami bydgoskiego zoo, konkursy z nagrodami.

Niedziela, 6 sierpnia 2017 r.
Premiera autobusu Jelcz 272 na linii turystycznej numer 100, inauguracja kursów z przewodnikiem LPKiW „Myślęcinek”
(odjazdy ze Starego Rynku o godz. 14.05, 15.35, 17.05)

Niedziela, 13, 20 i 27 sierpnia
Skierowanie autobusu Jelcz 272 do obsługi linii 100/2, realizacja kursów z przewodnikiem LPKiW „Myślecinek” o godz. godz. 14.05, 15.35, 17.05.

(Materiał pochodzi ze strony ZDMiKP)
Zapraszamy!!

Partnerzy

Sponsorzy