Długi weekend majowy w Myślęcinku!!

Wersja do wydrukuWersja PDF

Długi weekend majowy to dobry czas, by spędzić go w Myślęcinku. Przedstawiamy zatem, jak będzie funkcjonował LPKiW w wolne, majowe dni.

1 maja zapraszamy do Myślęcinka na XXI Bydgoskie Otwarcie Sezonu Motocyklowego. Głównym punktem programu jest oczywiście parada motocyklowa, nieskończenie długa kolumna, która startuje z parkingu przy TESCO o godz. 12, a następnie ulicami Toruńską, Bernardyńską, Focha, Gdańską, aż do Myślęcinka na piknik Bydgoskiego Otwarcia Sezonu Motocyklowego. Więcej na profilu facebook.com/BractwoHD/

 

Jak co roku o tej porze zapraszamy do ZOO na pokaz strzyżenia owiec. Spotykamy się w Mini ZOO w piątek, 4 maja o godzinie 11. Podczas prezentacji  zobaczymy w jaki sposób strzyże się owce. Jest to zabieg niezbędny przed latem, gdyż myślęcińskie okazy pokryte są grubym runem. Następnie pracownicy akademiccy Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego w Bydgoszczy zaproszą na mikroskopową ocenę włosa. Będzie można dowiedzieć się o jego budowie, a także porównać ludzki włos z sierścią ssaków, czy też ptasim piórem.Informacja organizacyjna: w przypadku dużych opadów deszczu ze względu na bezpieczeństwo zwierząt i ludzi strzyża się nie odbędzie. Przypominamy, iż przez cały długi majowy weekend zoo czynne będzie w godz. 10-19. Cena biletu to 15 zł (normalny) i 10 zł (ulgowy). 30 kwietnia ZOO jest czynne w godz. od 10 do 18. W maju Zoo czynne jest codziennie w godz. od 10 do 19.

Ponawiamy zaproszenie do myślęcińskiego zoo, bowiem od 17 kwietnia do 15 maja 2018 zaprezentowana jest w nim niezwykła wystawa pn.„Fotografia Dzikiej Przyrody”. Ekspozycja składa się z 60 plansz (fotografie z opisami) udostępnionych przez Agencję Zegart Jerzy Zegarliński z Bydgoszczy. Ekspozycja stanowi wyselekcjonowany zestaw najlepszych zdjęć z ostatnich 15 edycji wystaw prestiżowego ekologicznego konkursu fotograficznego pt. Wildlife Photographer of the Year organizowanego przez BBC Wildlife i Natural History Museum w Londynie (zdjęcia z lat 2002-2016). Wystawa była prezentowana już w ponad 40 miastach w Polsce jako prezentacja wewnętrzna. W Leśnym Parku Kultury i Wypoczynku zobaczymy ją w wersji plenerowej.

Zapraszamy również na spacer do innych części Myślęcinka. Park Rozrywki z wszystkimi atrakcjami czynny jest codziennie  w godz. 11-19. Czeka m.in. Zaginiony Świat Dinozaurów, Makroświat z modelami owadów w olbrzymim powiększeniu, wielofunkcyjny plac zabaw w kształcie zamku z przeplotniami, zjeżdżalniami, drabinkami. Cennik biletów wstępu i poszczególnych urządzeń znajduje się na stronie www.myslecinek.pl w zakładce Park Rozrywki.

Ośrodek Rekreacji Konnej funkcjonuje w następujący sposób: 30.04 – zamknięte, 01.05 – czynny w godz. 10-13 ,02.05 – czynny w godz. 15-19, 03.05 – czynny w godz. 10-13, 04.05 – czynny w godz. 15-19, 05-06.05 – czynny w godz. 10-17

Działać będzie już także Wakepark, który sezon zainauguruje 28-29 kwietnia. To zainstalowany na brzegu myślęcińskiego stawu wyciąg, dzięki któremu za pomocą przypiętej do stóp specjalnej deski można wykonywać niesamowite ewolucje. Chętni mogą skorzystać m.in. z możliwości nauki, a ci, którym brakuje śmiałości, mogą oglądać popisy tych, którzy świetnie już sobie radzą. Przy wyciągu działają plażowy bar i boisko do siatkówki. Wakepark będzie czynny w godz. 10-20. Szczegóły na profilu facebook.com/wakeparkbydgoszcz/

Ci, którzy chcą uciec od zgiełku, spokój znajdą w Ogrodzie Botanicznym, który od maja otwarty będzie w godz. 9-22. Wstęp jest bezpłatny.

Pojazd kołowy stylizowany na ciuchcię w związku z utrudnieniami komunikacyjnymi na terenie LPKiW w dniu 1 maja zacznie kursować od 3 maja. Kolejka kursuje tylko w weekendy i dni świąteczne w godz. 11-18.

W czasie majówki działać będą wszystkie punkty gastronomiczne na terenie parku.

Zapraszamy!!

Partnerzy

Sponsorzy