EXTREME GEOCACHING TRIAL 2017

Wersja do wydrukuWersja PDF

Lokalna Grupa Działania “Klub 479” zaprasza wszystkich chętnych do udziału w grze terenowej pn. „eXtremeGeocaching Trial”. Impreza turystyczna, którą oferujemy to połączenie zabawy w geocaching z wiedzą na temat turystyki ekstremalnej i sztuki przetrwania (spis zagadnień, które powinny być opanowane przez uczniów znajduje się poniżej). „eXtremeGeocaching Trial 2017” odbędzie się 5 października na terenie Myślęcinka(N 53° 10.022' , E 018° 01.180'). Celem tej gry terenowej jest poznanie regionu kujawsko-pomorskiego, propagowanie aktywnych metod na spędzanie czasu wolnego przez uczniów, rozszerzenie wiedzy z zakresu turystyki i survivalu, a także promocja geocachinguw Bydgoszczy i okolicach. Gra terenowa „eXtremeGeocaching Trial” to działanie realizowane w ramach programu „Edukacja regionalna” zapisanego w Strategii Rozwoju Edukacji Miasta Bydgoszczy na lata 2013-2020.

Zapisy: Zgłoszenia 3-osobowego zespołu wraz z Opiekunem (załącznik nr 1 ) należy przesłać faxemdo IX LO w Bydgoszczy na nr (52) 361-08-85 najpóźniej do 25 września 2017 roku.
Opiekun grupy zobowiązuje się do zebrania oświadczeń od uczestników ze zgodami od Rodziców (załącznik nr 3) na ich udział w imprezie i zapoznanie z regulaminem „eXtremeGeocaching Trial” (załącznik nr 2)

Przebieg imprezy:
godz. 9:00 – rejestracja drużyn (prosimy o zgłaszanie się 3-osobowych drużyn w pełnym składzie wraz z opiekunem)
godz. 9:20–zapoznanie uczestników ze szczegółowymi zasadami i regulaminem „eXtremeGeocaching Trial” oraz obsługą odbiorników GPS.
godz. 10:00 – 12:00 – realizacja gry terenowej
godz. 12:00 – 13:00 – ogłoszenie wyników i wspólne ognisko

Krótki opis gry terenowej:
W „eXtremeGeocaching Trial” biorą udział drużyny 3-osobowe z bydgoskich ponadgimnazjalnych szkół z przydzielonym przez Organizatorów obserwatorem, który na trasie gry terenowej czuwa nad jej uczciwym przebiegiem oraz nad bezpieczeństwem uczestników.
Każda 3-osobowa drużyna zostaje wyposażona w 1 odbiornik GPS, dzięki któremu będzie mogła zlokalizować schowane skrytki geocachingowe. W środku każdej skrytki geocachingowej znajdować się będzie „logbook”, do którego należy wpisać się po odnalezieniu danej skrytki. Dodatkowo będzie tam także pytanie, na które każda grupa powinna prawidłowo odpowiedzieć.
Punkty przyznawane będą za 3 elementy gry terenowej: za odnalezienie skrytek geocachingowych, za prawidłowe odpowiedzi na pytania znajdujące się w skrytkach oraz za czas ukończenia gry terenowej.

Zagadnienia do przyswojenia przez uczestników:
zagadnienia związane z zabawą Geocaching, walory turystyczne regionu kujawsko-pomorskiego, survival, orientacja w terenie, umiejętności czytania, interpretacji i posługiwania się mapą oraz obliczenia w geografii.

Nagrody:
Dla zwycięzców „eXtremeGeocaching Trial” czekają bardzo atrakcyjne nagrody rzeczowe oraz pamiątkowe dyplomy.

Organizatorzy imprezy:
Lokalna Grupa Działania „Klub 479” – IV LO, VII LO, IX LO w Bydgoszczy
Inicjatywa odbywa się w ramach projektu Edukacja Regionalna zaplanowanego w Strategii Rozwoju Edukacji Miasta Bydgoszczy na lata 2013-2020.

Bezpośredni kontakt z organizatorami:
Krzysztof Chabasiński (IV LO), tel. 608-619-456, krzysztofchabasinski@wp.pl
Grzegorz Deptuła (VII LO), tel. 509-420-815, dg27@o2.pl
Arkadiusz Szulc (IX LO), tel. 605-266-786, arhin@op.pl

Partnerzy

Sponsorzy