GIM - EXTREME GEOCACHING ROUTE 2017

Wersja do wydrukuWersja PDF

Już w najbliższy wtorek, 25 kwietnia 2017 roku na terenie Leśnego Parku Kultury i Wypoczynku „Myślęcinek” odbędzie się pierwsza edycja gry terenowej – „GIM -eXtremeGeocaching Route 2017” .

Jest to jedyna tego typu impreza turystyczna w Polsce przeznaczona dla uczniów szkół gimnazjalnych. W grze terenowej swój udział zgłosiło już 12 szkół gimnazjalnych z Bydgoszczy i okolic, a wciąż kolejne szkoły deklarują zainteresowanie imprezą. Zawody te są połączeniem zabawy w geocaching z wiedzą na temat zagadnień turystycznych dotyczących naszego miasta i województwa. Uczniowie gimnazjum w terenie będą mieli możliwość zweryfikowania swojej wiedzy i umiejętności nabytych w szkolnych ławkach podczas lekcji geografii. GIM-eXtremeGeocaching Route to autorski pomysł współzawodnictwa młodych sympatyków krajoznawstwa i turystyki przygotowany przez nauczycieli szkół: IV LO, VII LO i IX LO. Inicjatywa została wsparta przez Urząd Miasta w Bydgoszczy w ramach realizacji Strategii Rozwoju Miasta Bydgoszczy na lata 2013-2020. Pomocy w zakresie nagród i organizacji udzieliły szkoły organizatorów – IV LO, VII LO, IX LO w Bydgoszczy, Pływalnia „Czwórka”, gospodarz: Leśny Park Kultury i Wypoczynku oraz Centrum Edukacji Ekologicznej. Podczas zawodów każda drużyna zostanie wyposażona w plan , kompas i odbiornik GPS, dzięki któremu będzie mogła zlokalizować schowane skrytki geocachingowe. Tematyka zagadnień przewidzianych w grze obejmuje wiedzę i umiejętności z geografii oraz wiedzy dotyczącej Leśnego Parku Kultury i Wypoczynku, miasta Bydgoszczy i atrakcji turystycznych naszego województwa Dla wszystkich uczestników zawodów zostały przygotowane nagrody.

Przebieg imprezy: 9:40 – rejestracja drużyn

10:00–zapoznanie uczestników ze szczegółowymi zasadami i regulaminem „GIM-eXtreme Geocaching Route 2017” oraz obsługą odbiorników GPS.

10:30 – 12:00 – realizacja gry terenowej

12:30 – 13:30 – ogłoszenie wyników i wspólne ognisko

Zapraszamy!!

Partnerzy

Sponsorzy