Jarmark Kujawsko-Pomorski już w niedzielę, 10 września!!

Wersja do wydrukuWersja PDF

Coroczne spotkanie miasta z wsią. Jarmark Kujawsko-Pomorski, już w niedzielę 10 września w Myślęcinku!

Impreza odbędzie się na dawnych terenach wystawienniczych Leśnego Parku Kultury i Wypoczynku w Myślęcinku. Początek o godzinie 12.

Czeka nas moc atrakcji. Jedną z nich, będzie bitwa smaków, tym razem pomiędzy Wielkopolską, Kujawami i Pomorzem.
Z Pomorza przyjadą Koła Gospodyń Wiejskich z Małego Klincza, Nowego Klincza, Kłobuczyna, Wąglikowic oraz Stowarzyszenie Przyjaciół Skorzewa
Kujawy reprezentują koła Gospodyń Wiejskich z Mierogowic, Radziejowa, Klepar, Lisewa Kościelnego, Jeżewa. Z Wielkopolski natomiast przyjadą do nas gospodynie z Osowca, Tarnówka, Lipki, Krzywej Wieś. Tradycyjnie już, nie zabraknie wyboru najsmaczniejszej potrawy Jarmarku - zostaną przyznane trzy Rarytasy, złoty, srebrny i brązowy. Wszystkim zgromadzonym czas umilać będą ludowe zespoły pieśni i tańca. Jarmark to jednak przede wszystkim stoiska, gdzie można zaopatrzyć się w przeróżne rękodzieło, przetwory, wędliny, miody. Królować będzie sztuka ludowa i regionalne przysmaki, a do tego chętnych zapraszamy na kiermasz ogrodniczy, prezentację organizacji pozarządowych i warsztatów terapii zajęciowej.
Częścią Jarmarku będzie także Konkurs Powożenia Zaprzęgami Konnymi, organizowany u podnóża ulicy Konnej. Organizatorem jest Ośrodek Rekreacji Konnej „Pod Aniołami”. Podczas Jarmarku odbędą się także Targi Dobrych Praktyk Ekonomii Społecznej. Na tę część programu Jarmarku zaprasza Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Kobiet " Gineka" i Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Toruniu,

Dodatkowo podczas jarmarku Policja przeprowadzi znakowanie rowerów. Procedura znakowania rowerów przez Policję polega na wygrawerowaniu specjalnym przyrządem Engrawer oznaczenia składającego się z 4 liter i 6 cyfr oraz wydaniu właścicielowi tzw. "dowodu rejestracyjnego" jako poświadczenia rejestracji pojazdu w bazie danych Policji. Oznakowanie jest technicznym zabezpieczeniem rowerów przed kradzieżą. Zostaje naniesione na ramie rób widelcu roweru, w widocznym miejscu po lewej stronie. Na naniesiony numer zostaje naklejona naklejka. Podczas znakowania wypełniana jest karta identyfikacyjna, która jest przechowywana w jednostce Policji, a dane z karty zostają wprowadzone do bazy danych Wydziału Informatyki Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy. Właściciel roweru otrzymuje dowód identyfikacyjny i zostaje poinformowany o konieczności informowania Policji o utracie roweru lub zmianie właściciela.

Do oznakowania roweru wymagane są następujące dokumenty:
• karta gwarancyjna,
• paragon zakupu / faktura,
• dokument tożsamości (osoba pełnoletnia).

CO NA SCENIE?
11,50 – 12,00 Powitanie
12,00 – 12,25 Dziecięcy Zespół Ludowy z Bobrowa pod Kierownictwem Ewy Kulki
12.25 – 12.50 Zespół „Bronisławianki” z Bronisławia
12,50 – 13,20 Zespół „Łochowianie” z Łochowa
13,20 – 13,45 Zespół Ludowy „Wesołe Gospodynie” z Koronowa
13,45 – 14,15 Zespół „ Melodia” ze Złej Wsi Małej
14,15 – 14,40 Występ Orkiestry Dętej z Dobrcza
14,40 – 14,55 Podziękowania oraz wręczenie Złotego, Srebrnego i Brązowego Rarytasa Jarmarku Kujawsko-Pomorskiego
14,55 – 15,20 Zespół Pieśni i Tańca "Płomienie"
15,20 – 15,30 Ogłoszenie Zwycięzcy „Bitwy Na Smaki””
15,30 – 15,50 Zespół „Złoty Krąg” z Bobrowa
15,50 – 16,20 Zespół Pieśni i Tańca "Płomienie"
16,20 – 16.40 Kapela Ludowa „Łubianioki” z Gminy Łubianka
17,00 Zakończenie

Jarmark poprowadzą: znana i lubiana dziennikarka Krystyna Lewicka-Ritter oraz znany z programów kulinarnych Chef Janusz Łuniewski.

Partnerzy

Sponsorzy