Jarmark Kujawsko-Pomorski zachwyci nowymi atrakcjami!

Wersja do wydrukuWersja PDF

Coroczne spotkanie miasta z wsią, Jarmark Kujawsko-Pomorski, już w niedzielę 11 września w Myślęcinku!

 

Impreza odbędzie się na dawnych terenach wystawienniczych. Początek o godzinie 12.

Czeka nas moc atrakcji, jakich jeszcze dotąd podczas Jarmarku nie było. Jedną z nich, obok inscenizacji wesela kujawskiego w wykonaniu Zespołu Ludowego „Łochowianie”,  będzie bitwa smaków pomiędzy Kujawami a Pomorzem.  Kujawy reprezentować mają koła gospodyń wiejskich z:Białowieży, Legbądu, Kiełpina, Wielkiej Komorzy i Tucholi. Pomorze reprezentują: Węglikowice, Mały Klincz, Nowy Klincz, Kłobuczyno, Loryniec.

Nie zabraknie także wyboru najsmaczniejszej potrawy Jarmarku. W tym roku przyznane zostaną trzy Rarytasy- złoty, srebrny i brązowy.

Wszystkim zgromadzonym czas umilać będą ludowe zespoły pieśni i tańca.

Jarmark to jednak przede wszystkim stoiska, gdzie można zaopatrzyć się w przeróżne rękodzieło, przetwory, nalewki, miody. Królować będą sztuka ludowa i regionalne przysmaki,  a do tego chętnych zapraszamy na kiermasz ogrodniczy, prezentację organizacji pozarządowych i warsztatów terapii zajęciowej.

Częścią Jarmarku będą też spektakularne Amatorskie Zawody w Powożeniu. Po kilku latach przerwy jedna z najstarszych dyscyplin jeździeckich powraca do Myślęcinka. Poniżej Ośrodka Rekreacji Konnej zmierzy się ponad 20 uczestników z całej Polski zaprzęgami jedno-, paro- i czterokonnymi z okazji 20-lecia startów zawodnika od lat związanego z ORK w Myślęcinku - Mariusza Machnika. W tej dyscyplinie zawodnik siedzi w pojeździe zaprzęgowym i kieruje koniem, parą koni lub czwórką koni. W najbliższą niedzielę na hipodromie rozgrywany będzie konkurs szybkości z elementami przeszkód terenowych. Pierwsze starty o godzinie 12.

W czasie Jarmarku odbędą się także drzwi otwarte Ośrodka Rekreacji Konnej "Pod Aniołami".  Każdy chętny zobaczy na własne oczy, jak zmienia się cała infrastruktura myślęcińskiej stadniny w trakcie remontu. A jest się czum pochwalić, bo  powstała nowoczesna stajnia na 20 koni oraz odremontowano powozownię i szorownię. Ponadto nieczynny bar został przekształcony w Restaurację Jeździecką. Ośrodek będzie można zwiedzać z przewodnikiem - panią Małgorzatą Górniewicz. Pierwsza grupa zwiedzających rusza o godzinie 12.30. Następne co pół godziny, czyli odpowiednio: 13, 13.30, 14, 14.30 i 15. Osobom z grup zwiedzających będą rozdawane talony na darmowe oprowadzanie na kucyku i dzięki temu, gdy dorośli będą oglądać Ośrodek, maluchy będą się dobrze bawić pod okiem specjalisty. Zbiórka przed bramą wejściową na padok do jazdy. Obowiązuje bezwzględny zakaz karmienia zwierząt.

CO NA SCENIE? 

11.50 – 12 Powitanie

12 – 12.25 Zespół „Złote Łany” z Białych Błot

12.25 – 12.50 Zespół „Bronisławianki” z Bronisławia

12.50 – 13.20 Zespół „Łochowianie” z Łochowa (obrzęd weselny)

13.20 – 13.45 Zespół Ludowy „Wesołe Gospodynie” z Koronowa

13.45 – 14.15 Kapela Ludowa „Łubianioki” z Gminy Łubianka

14.15 – 14.40 Zespół Łochowianie z Łochowa (obrzęd weselny)

14.40 – 14.55 Podziękowania oraz wręczenie Rarytasów Jarmarku Kujawsko-Pomorskiego

14.55 – 15.20 Zespół Pieśni i Tańca "Płomienie"

15.20 – 15.30 Ogłoszenie zwycięzcy „Bitwy Regionów”

15.30 – 15.50 Zespół Pieśni „Złoty Krąg”

15.50 – 16.20 Zespół Pieśni i Tańca "Płomienie"

16.20 – 16.40 Kapela Ludowa „Łubianoki” z Gminy Łubianka

16.40 – 17 Kapela rodzinna Derrów z Kościerzyny

17 - Zakończenie

Partnerzy

Sponsorzy