Park Narodowy "Ujście Warty" na fotografiach w KPCEE

Wersja do wydrukuWersja PDF
Aktualności: 

Piękna, jeszcze dzika przyroda będzie królowała podczas otwarcia wystawy fotograficznej Park Narodowy "Ujście Warty". Wernisaż 11 maja o godzinie 10 w Kujawsko-Pomorskim Centrum Edukacji Ekologicznej.

Przy północno-zachodniej granicy woj. lubuskiego, tam, gdzie Warta kończy swój bieg i miesza się z wodami Odry, rozciąga się kraina ptaków i wody - Park Narodowy „Ujście Warty”. Nadwarciańskie rozlewiska to miejsce wyjątkowe, szczególnie, gdy pozna się ich najważniejszych mieszkańców, jakimi są ptaki. A tych ostatnich prawie o każdej porze roku są tysiące. Zachwycają różnorodnością gatunków, liczebnością i są głównym celem ochrony utworzonego 1 lipca 2001 r. Parku Narodowego „Ujście Warty”, obejmując ochroną ponad 8 tys. ha mokradeł. Na krajobraz parku składają się głównie otwarte siedliska łąkowe, poprzecinane gęstą siecią kanałów i starorzeczy oraz zarośla wierzbowe.

Park Narodowy „Ujście Warty” to jeden z najcenniejszych pod względem ornitologicznym obszarów w kraju. Unikalne tereny podmokłe, rozległe łąki i pastwiska są jedną z najważniejszych w Polsce ostoi ptaków wodnych i błotnych. Na obszarze parku stwierdzono około 270 gatunków ptaków, z czego ponad 170 gatunków uznano za lęgowe.

Wszystkie te cuda uwiecznione na fotografiach będzie można oglądać w Kujawsko-Pomorskim Centrum Edukacji Ekologicznej w Myślęcinku. Od poniedziałku do piątku od godziny 10 wystawa będzie dostępna dla szkół podstawowych, od godz. 11.30 natomiast dla gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. Pozostałych miłosników pięknych zdjęć zapraszamy w godz.10-18. Zdjęcia można oglądać do 1 czerwca.

Partnerzy

Sponsorzy