OTWIERACZ 2017 już w niedzielę 18 czerwca!!

Wersja do wydrukuWersja PDF

W niedzielę 18 czerwca Myślęcinek zaprasza na Powitanie lata/Otwieracz 2017. Na scenie m.in. Anita Lipnicka i Kamil Bednarek z zespołem!

Sztandarową imprezę Myślęcinka rozpoczniemy na polanie Różopole o godz. 14. Na scenie moc atrakcji!

Podczas Powitania lata/Otwieracza odbędzie się III Zlot Brodaczy zainicjowany przez Barber Shop Bydgoszcz. W tym dniu będziemy bić oficjalny rekord Polski na „Największe Zgromadzenie Brodaczy", który został ustanowiony w zeszłym roku i wynosi 125 osób z zarostem. Dla brodatych gości przygotowano wiele konkursów, gdzie nagrodami będą produkty do pielęgnacji męskiego zarostu przygotowane przez Barber Shop Bydgoszcz, Męską Wyspę oraz Stylowego Brodacza. Oczywiście, ze zlotu skorzysta także płeć piękna. Dla pań będą to vouchery od firmy Dermo-Medica. Oficjalna próba pobicia rekordu Polski rozpocznie się ok. godz. 16.30 w sektorze „brodaczy”. O nasze żołądki zadba Pizza Truck, a o brody siedmiu barberów. Stałym punktem zlotu brodaczy są motocykle. Również i w tym roku pojawi się grupa zapaleńców na swoich mechanicznych rumakach. Planowane zakończenie tej części imprezy o godzinie 17. Dla wszystkich uczestników przygotowano konkursy z ciekawymi nagrodami. Dodatkowo podczas Otwieracza 2017 zostanie przeprowadzony konkurs skoku o tyczce dzieci i młodzieży z całej Polski. Skoki odbędą się na specjalnej platformie przystosowanej do organizowania imprez plenerowych. Podczas przerw w konkursie będzie można porozmawiać z trenerami i zawodnikami oraz zapisać do sekcji skoku o tyczce. Podczas zawodów zostanie zaprezentowana także specjalna platforma treningowa VERTIMAX V8 oraz VERTIMAX Raptor, która służy do prowadzenia bezpiecznego dla zdrowia treningu przygotowawczego dla dzieci i młodzieży. To druga edycja tych zawodów, poprzednie odbyły się dwa lata temu na terenie myślęcińskiego Wakeparku. Wszyscy chętni mogą zgłaszać się w dniu zawodów lub pod adresem: projekt500@gmail.com, tel. kom. 887579887.

Polana wypełniona będzie atrakcjami dla dzieci. Stanie tam m.in. minilunapark, a chętne dzieci skorzystają z oprowadzania na kucyku.

Scenariusz imprezy przedstawia się następująco:

14– 14.10 Powitanie – prowadząca scenę Joanna Stecka

14.10 – 14.20 Bellus – Włodzimierz Kobylarz o biciu rekordu na „ Największe Zgromadzenie Brodaczy”

14.20 – 14.40 Pokaz Zumby w wykonaniu tancerzy ze Szkoły Tańca Bohema. Podczas imprezy zaprezentują się grupy: Grupa One Shot prezentująca styl Dancehall, Zumba Kids, Zumba Fitness

14.40 – 15.40 Koncert zespołu LABAI. Melancholia, muzyczny eklektyzm, nienachalne melodie, często dopełniane zamglonym brzmieniem gitar i klawiszy - to cechy, którymi opisać można muzykę bydgoskiego LABAI. W skład zespołu wchodzą Magda Zawistowska, Agnieszka Świtoniak, Daniel Dziemitko, Karol Szczepaniak i Bartosz Norkowski. Choć LABAI to całkiem świeży skład, swoimi działaniami udowadnia, że jest w stanie zabrać słuchaczy w ciekawą muzyczną podróż. Zadebiutował w 2014 r. wydając EP zatytułowaną LABAI, której dopełnieniem były dwa wideoklipy. Jeden z nich, Exile, został doceniony i nominowany przez francuski portal „Je ne peux pas vivre sans musique” (Nie mogę żyć bez muzyki) do Klipu Tygodnia osiągając ponad 30 tys. wyświetleń w ciągu doby. W 2015 zarejestrowali live session oraz pojawili się na muzycznej składance "Dobra Alternatywa 2" (HQT Music Group, Universal Music Polska). W tym samym roku powstał również remix dla Kubaterry w ramach przygotowanego przez artystę wydawnictwa "Kubaterra – Remixed" W 2016 r. zespół pracował nad nowym materiałem, czego efektem będzie wydana w 2017 r. debiutancka płyta. www.facebook.com/labamusic www.soundcloud.com/labai www.instagram.com/labaimusic www.labai.bandcamp.com www.youtube.com/labaimusic

15.40 – 16 Pokaz Zumby w wykonaniu tancerzy ze Szkoły Tańca Bohema

16–17 Koncert zespołu POKÓJ NUMER 3. Pokój Numer 3 powstał w 2015 roku w Bydgoszczy. Zespół tworzą młodzi muzycy, którzy są zafascynowani bluesem i rockiem. W ich twórczości przeważają właśnie te gatunki, ale można też doszukać się wpływów muzyki amerykańskiego południa i country. Liderem zespołu jest Kuba Andrzejewski, utalentowany młody gitarzysta, a także kompozytor i autor tekstów wszystkich utworów Pokoju Numer 3. Kuba jest laureatem wielu nagród jako instrumentalista oraz bywa często zapraszany do udziału w koncertach innych zespołów. W 2016 roku szeregi zespołu zasilił Michał Kielak, czołowy polski harmonijkarz, doświadczony artysta o ukształtowanym już stylu, który wspomaga rozwój zespołu. Razem tworzą wybuchową mieszankę porządnego rocka, wzmocnioną o mięsitą bluesową harmonijkę. W październiku 2016 roku ukazała się debiutancka płyta zespołu. Gościnnie zagrało na niej wielu znakomitych artystów (m.in. Bartek Szopiński, Sebastian Riedel, John Clifton, Jarek Gajewski). Zespół ma już za sobą występy na wielu znaczących festiwalach (Rawa Blues, Blues Express, KATAR,). www.pokoj-numer3.pl Kuba Andrzejewski – śpiew, gitara, Michał Kielak – harmonijka ustna, (ex-Kasa Chorych) Łukasz Jakubowki – inst. klaw., (zespół Ani Rusowicz) Krzysiek Ratke – gitara basowa, Bartek Andrzejewski – perkusja, YouTube: https://youtu.be/UhW7qhDmEes https://youtu.be/_AhXEUA8inU https://soundcloud.com/pokojnumer3

17– 17.15 Bellus – podsumowanie akcji bicia rekordu na „Największe Zgromadzenie Brodaczy”

17.15 – 17.30 Konkurs Sponsora

17.30 – 18.30 Koncert ANITY LIPNICKIEJ. Anita Lipnicka znana jest chyba każdemu miłośnikowi muzyki w Polsce. W tym roku obchodzi jubileusz pracy artystycznej – 22 lata na scenie, co postanowiła uświetnić nagraniem nowego utworu i trasą koncertową. Nowy utwór to "Ptasiek", który od królował na Liście Przebojów Programu Trzeciego. Zapowiada nadejście nowej płyty, której premiera przewidziana jest na jesień 2017 r. Od października 2016 r. Anita jest w trasie koncertowej "Na Osi Czasu". Możemy zdradzić, że w repertuarze znalazły się największe przeboje śpiewane przez Anitę na przestrzeni dwudziestu dwóch lat jej działalności artystycznej, we wszystkich konfiguracjach, a więc z płyt solowych i z repertuaru Varius Manx. Podczas koncertów będzie można również usłyszeć kilka utworów premierowych.

18.30 – 19.15 DANIEL NITECKI z zespołem. Znany z "Must Be The Music 7" oraz "Mam Talent 8" koninianin ma 27 lat i choć muzyką zajmuje się dopiero od kilku lat, to zagrał już mnóstwo koncertów, a liczba jego fanów wciąż rośnie. Muzyką zajmuje się od występu w Must be the music. Wystąpił też w programie Mam Talent. Może pochwalić się występami z Agnieszką Chylińską, Ewą Farną, Patrycją Markowską, Grzegorzem Hyżym czy Anią Dąbrowską. Grał na różnych scenach i małych, i tych największych. Nagrał ponad sto piosenek, które w sieci są bardzo dobrze odbierane. Wszystkie piosenki to jego autorstwo. Opowiadają one o tym kim jest Daniel Nitecki i o jego doświadczeniach, przemyśleniach oraz tym, co bardzo cenne - o marzeniach.

19.30 - Koncert KAMILA BEDNARKA. Zespół zdobył szeroką popularność w 2010 roku dzięki telewizyjnemu programowi „Mam Talent” i sukcesowi odniesionego w nim przez Kamila Bednarka – wokalisty, kompozytora, autora tekstów i multiinstrumentalisty. Wydany w tym okresie debiutancki album StarGuardMuffin „Szanuj” uzyskał status podwójnej platyny. W 2011 StarGuardMuffin gościli na Jamajce i efektem sesji nagraniowej w studio Tuff Gong rodziny Marley był maxisingiel „Jamaican Trip”, gdzie wśród gości pojawiają się m.in. Capleton, Stephen Newland (Rootz Underground), Dean Fraser, The Tamlins czy muzycy zespołu Shaggy’ego. W 2012 roku po zmianach w składzie narodził się zespół BEDNAREK, który nagrał wysoko ocenianą płytę „Jestem…”, która utrzymywała się w zestawieniu OLiS ponad 12 miesięcy, a po upływie roku od wydania ponownie zajęła pierwszą pozycję. Rok później ukazał się suplement zawierający remixy oraz dubowe i koncertowe wersje. W roku 2013 zespół BEDNAREK zwyciężył w plebiscycie MTV Music Awards w Europie Środkowej. W 2014 na rynku pojawiło się wydawnictwo koncertowe DVD/CD z Przystanku Woodstock. Rok 2015 to album „Oddycham”, zrealizowany m.in. w Tuff Gong Studio z gościnnym udziałem światowych gwiazd reggae jak Alborosie, Junior Kelly czy Dean Fraser. Płytę promują single „List”, „Euforia” i “Sailing”. Aktualny skład zespołu: • Kamil “Maccabraa” Bednarek, wokal • Kamil “Staff” Stefański, wokal • Maciej “Pilu” Pilarz, perkusja • Radosław “Radziula” Szyszkowski, instrumenty klawiszowe • Łukasz “Bzyniu” Bzowski, instrumenty klawiszowe • Piotr “Zwierz” Stanclik, gitara basowa • Piotr “Piter” Bielawski, gitara • Łukasz Zgoda, saksofon • Michał ” Podżer” Podżus, trąbki • Gwidon “Bocian” Muszyński, technik sceny • Franciszek “Franz” Szyszkowski, realizator monitorowy • Adam “Ołówek” Hołysz, realizator dźwięku • Marcin “Martin” Czok, realizator światła • Filip Miguła – instrumenty klawiszowe (w zastępstwie)

Partnerzy

Sponsorzy