Pożegnanie Lata z Fundacją Nowe Pokolenie 29 sierpnia!

Wersja do wydrukuWersja PDF

Pod koniec wakacji po raz kolejny wspólnie żegnamy lato w Myślęcinku. Fundacja NOWE POKOLENIE, która jest organizatorem jubileuszowej X edycji Ogólnopolskiego  Festiwalu Radosnych Serc, zapewni mieszkańcom miasta wiele artystycznych atrakcji. W ramach wydarzenia wystąpią laureaci konkursu i zaproszeni goście. Poszukiwaczy kulturalnych doznań zapraszamy 29 sierpnia na polanę Różopole w LPKiW. Startujemy o godzinie 14:00. Gwiazdą koncertu będzie zespół DE MONO.

Już po raz dziesiąty ponad 500 podopiecznych placówek opiekuńczo-wychowawczych z całej Polski zaprezentuje swoje talenty podczas eliminacji konkursowych, które odbędą się 28 sierpnia w Pałacu Młodzieży. Uczestnicy festiwalu spróbują swych sił w pięciu kategoriach: muzyce, tańcu, małej formie scenicznej oraz plastyce i fotografii. Centrum naszego miasta zamieni się w miejsce artystycznej rywalizacji, ale również twórczych inspiracji i samodoskonalenia. Impreza odbywa się rokrocznie pod honorowym patronatem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego oraz Prezydenta Miasta Bydgoszczy.

Na tegoroczną jubileuszową edycję konkursu napłynęło kilkaset prac plastycznych oraz fotografii przybliżających wartości ważne dla młodych artystów, bowiem temat przewodni w tym roku brzmiał „Nowe Pokolenie – kim jesteśmy, kim chcemy być?” oraz „Serce – interpretacja dowolna”.  Podczas pierwszego dnia festiwalu wszystkie nadesłane prace zostaną poddane ocenie profesjonalnego jury złożonego ze znanych bydgoskich artystów i fotografów. Tradycyjnie zwycięskie prace będzie można obejrzeć na wystawie podczas sobotniej imprezy na Różopolu. Młodzież uzdolniona plastycznie weźmie również udział w happeningu przed Pałacem Młodzieży. Na wielkiej 20 metrowej konstrukcji z płyt kartonowo-gipsowych pojawią się rysunki o tematyce związanej z hasłami tegorocznego konkursu.

Uczestnicy rywalizujący w pozostałych kategoriach, czyli w tańcu, muzyce i małej formie scenicznej, poddani będą przesłuchaniom, które rok rocznie dostarczają widzom wielu emocji, wzruszeń, ale i niesamowitych wrażeń estetycznych. Z pewnością każdy będzie starał się zaprezentować jak najlepiej, bowiem jeszcze tego samego dnia profesjonalne jury złożone z artystów oraz instruktorów najważniejszych bydgoskich instytucji edukacyjnych i kulturalnych  ogłosi, kto wystąpi w dniu następnym podczas Pożegnania Lata z Fundacją Nowe Pokolenie na Myślęcińskim Różopolu.

Po zakończonych przesłuchaniach organizatorzy festiwalu postarają się wynagrodzić uczestnikom trudy związane ze stresującymi występami. Fundacja NOWE POKOLENIE co roku dokłada wszelkich starań, aby spędzone wspólnie chwile zostały w pamięci uczestników na długo, a jednocześnie, aby dostarczyły im bodźców do dalszego doskonalenia własnych umiejętności. W tym przedsięwzięciu fundację wspiera wiele bydgoskich instytucji, uczelni wyższych, organizacji pozarządowych oraz placówek edukacyjnych. W ramach owej współpracy odbędą się dla uczestników warsztaty taneczne, muzyczne, teatralne, plastyczne, fotograficzne, interpersonalne, sportowo-ruchowe oraz artystyczne zorganizowane przez Kujawsko – Pomorską Szkołę Wyższą, Uniwersytet Kazimierza Wielkiego, Miejskie Centrum Kultury, MDK nr 2, MDK nr 4,  MDK nr 5, Pałac Młodzieży, Studio Tańca Bailamos, Szkołę Tańca Bohema, Akademię Tańca Danceby, Unique Studio, Teatr Polski, Muzeum Fotografii w Bydgoszczy, Poradnię Psychologiczno-Pedagogiczna FAMA, Collegium Medicum, Galeria Miejska bwa. Dodatkowo Muzeum Mydła i Historii Brudu, Muzeum Okręgowe im. L. Wyczółkowskiego, Muzeum Dyplomacji i Uchodźctwa Polskiego oraz Muzeum Oświaty zaprosiły uczestników festiwalu do obejrzenia aktualnych wystaw. Dzieci biorące udział w kategorii muzyka będą mogły wziąć udział w warsztatach z Panią Ludmiłą Małecką i Roksaną Ptasznik. Uczestnicy będą mogli również skorzystać z seansu filmowego w Kinie Helios. Nie zabraknie także spotkań z dziennikarzami. Uczestnicy festiwalu odwiedzą TVP Bydgoszcz i Express Bydgoski. W tym roku przygotowaliśmy dla naszych gości nietypową atrakcję. Dzięki uprzejmości zarządców Barki Lemara grupa młodzieży będzie mogła uczestniczyć w inscenizacji historycznej dotyczącej naszego miasta. W programie znajdzie się także samo zwiedzanie barki.                                                                                

Na Festiwal  Radosnych Serc do Bydgoszczy przyjadą młodzi i zdolni ludzie z całej Polski. Fundacja NOWE POKOLENIE zadbała o to, by uczestnicy jak najlepiej poznali nasze miasto, jego historię i ciekawe miejsca. Nasi goście zwiedzą między innymi Filharmonię Pomorską, Teatr Polski, Leśny Park Kultury i Wypoczynku, a w nim: Ogród Flory i Fauny Polskiej Zoo, Park Rozrywki, Park Dinozaurów, Park Stawonogów, Muzeum Wodociągów w Bydgoszczy oraz EXPLOSEUM. W ramach atrakcji konkursowicze uczestniczyć będą w wycieczce po Bydgoszczy z przewodnikami TMMB, a Harcerze  z bydgoskiego hufca zorganizują dla nich grę terenową.

Największe emocje wiązać się będą z sobotnimi występami. Obok Koncertu Laureatów X Ogólnopolskiego Festiwalu Radosnych Serc na scenie podczas Pożegnania Lata z Fundacją Nowe Pokolenie wystąpią utalentowane dzieci i młodzież wyłonione do projektów realizowanych przez fundację. Będą to między innymi wybrani uczestnicy VI Ogólnopolskich Warsztatów Artystycznych Radosne Serca, które odbyły się w lipcu br. Oprócz tego zobaczymy chór Śpiewalnia Dziecięca powołany przez Fundację NOWE POKOLENIE przy współpracy z Wydziałem Edukacji Muzycznej UKW. Podczas wydarzenia zaprezentują się także maluchy z Przedszkola Niepublicznego „Przedszkolna Chatka” prowadzonego przez fundację. Zdolne przedszkolaki stanowią grupę często nagradzaną na licznych konkursach i festiwalach. Publiczność zgromadzona na sobotnim koncercie będzie miała okazję zobaczyć tancerzy z Akademii Tańca Danceby oraz grupę Wolf Gang ze Studia Tańca Up2Excellence. Zatańczą także laureaci licznych konkursów o skali międzynarodowej - Stylers Dance Studio z MDK nr 5, grupy taneczne Kontra z MDK nr 2, Studia Tańca Bailamos, Szkoły Tańca Bohema, Unique Studio oraz młody, dobrze zapowiadający się tancerz Adrian Cieślik.  Będzie również „coś dla ucha”. Przed publicznością wystąpi Julia Kamińska. Czas umili także grupa dzieciaków z chóru „Ojejku” działającego przy Szkole Podstawowej nr 38 oraz Orkiestra Dęta „BRDA”. Główną atrakcją wieczoru będzie występ zespołu DE Mono.

Liczymy na to, że tegoroczne zakończenie lata będzie okazją do świetnej zabawy, a występy zdolnej młodzieży i przyjaciół Fundacji NOWE POKOLENIE dostarczą wszystkim niezapomnianych wrażeń oraz okazji do wielu wzruszeń.

 

Wszystkich miłośników młodych talentów zachęcamy do udziału w tym radosnym festiwalu. Na przybyłych widzów czeka wspaniała wokalno-taneczna uczta. Startujemy 29.08.2015r.,  Myślęcinek - Polana Różopole, godzina 14:00, WSTĘP WOLNY.

W załączniku znajdziecie dodatkowe połączenia komunikacyjne ułatwiajace dotarcie i powrót do domów po imprezie :) 

Pożegnaniu Lata będzie toworzyszyła również Akcja Widoczni - Bezpieczni!!!

Podczas „Pożegnania lata” Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej w Bydgoszczy, realizował będzie projekt pn.: „Widoczni – Bezpieczni w Bydgoszczy”.

Projekt otrzymał dofinansowanie z rządowego programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań „Razem bezpieczniej”.

Zadaniem Projektu jest:

Ø  doprowadzenie do poprawy bezpieczeństwa na drogach,

Ø  zmiana mentalności społeczeństwa w kwestii noszenia elementów odblaskowych,

Ø  oraz uświadomienie że stosowanie odblasków przyczynia się zarówno do podniesienia bezpieczeństwa osób je noszących, jak również pozostałych uczestników ruchu drogowego.

 

Podczas „Pożegnania lata” przy realizacji projektu współpracują:

·        Komenda Miejska Policji w Bydgoszczy,

·        Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Bydgoszczy,

·        Straż Miejska w Bydgoszczy,

·        Maltańska Służba Medyczna,

·        firma Kapral-Car Marcin Kasprzak,

·        oraz grupa Sławek & Przyjaciele

W trakcie imprezy służby:

Ø  Policji,

Ø  Maltańskiej Służby Medycznej

udzielają porad z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym i pierwszej pomocy przedmedycznej oraz promują noszenie elementów odblaskowych.

Dla lepszego zobrazowania konieczności noszenia odblasków prezentowana jest tzw. „Magiczna tuba”, która obrazuje jak naprawę wyglądają osoby poruszające się po drodze z elementem odblaskowym i bez takiego elementu.

Dodatkowe wsparcie w uświadamianiu konieczności noszenia odblasków zapewnia grupa Sławek & Przyjaciele.

Na godz. 17:00 zaplanowany jest pokaz akcji ratowniczej, która będzie przeprowadzona przez Partnerów Projektu.

Akcja polegała będzie na wspólnych działaniach:

Ø  Straży Pożarnej,

Ø  Maltańskiej Służby Medycznej,

Ø  oraz Policji,

podjętych w celu ratowania osób poszkodowanych w wypadku drogowym.

 

W akcji ratowniczej wykorzystany zostanie pojazd udostępniony przez Partnera Projektu - firmę Kapral-Car Marcin Kasprzak. 

Gwiazdą wieczoru będzie zespół DE MONO

De Mono to jedna z najpopularniejszych formacji muzycznych w Polsce, która na scenie istnieje niezmiennie od 28 lat.

Ma na swoim koncie 12 płyt z czego ostatnia „De Mono Symfonicznie” pojawiła się w sprzedaży w lutym 2014 roku i było niezwykłe wydarzenie ponieważ zespół nagrał swoje największe przeboje w wersji symfonicznej.

Wszystkie utwory zostały zaaranżowane na nowo i nagrane z Polską Orkiestrą Radiową pod batutą Jacka Piskorza. Prestiżu wydawnictwu dodaje fakt, iż okładkę płyty zaprojektował znany artysta Grafik Andrzej Pągowski, którego inspiracją były właśnie największe hity zespołu w nowym symfonicznym brzmieniu.

Repertuar De Mono to przede wszystkim niezapomniane ballady i wielkie letnie hity muzyki popularnej takie jak „Póki na to czas”, „Kochać Inaczej”, „Moje Miasto Nocą”, „Zostańmy sami” czy  „Statki na niebie”.

Od początku swojego istnienia zespół był wielokrotnie  wyróżniany wieloma prestiżowymi nagrodami i uczestnictwem w znaczących wydarzeniach muzycznych. Miedzy innymi, zespół jako pierwszy polski wykonawca otrzymał prestiżową nagrodę MTV w kategorii Local Hero, za wydanie płyty multimedialnej Play zespół otrzymał wyróżnienie „Złoty Strzał” za najciekawszą innowację na rynku reklamowym. W 2010 roku podczas Gali prestiżowej nagrody Fryderyki zespół odebrał nagrodę z Radiowy Hit Roku, którym była piosenka „Póki na to czas” z albumu „No stress”.

 Wiosną 2012 roku na rynku pojawiła się kolejna płyta zespołu zatytułowana „Spiekota”, którą dziennikarze muzyczni okrzyknęli „Płytą trzech pokoleń”. Z De Mono wystąpili na niej: Marika, Junior Stress, Dawid Portasz oraz Cheeba.

Jesienią 2012 roku zespół obchodził swoje 25-cio lecie, które uczcił Jubileuszową Trasa Koncertową. A finałowy koncert trasy, który odbył się w grudniu 2012 roku w Sali Kongresowej w Warszawie był wielkim sukcesem grupy a bilety zostały sprzedane w ciągu kilku tygodni.

W tej chwili zespół pracuje nad kolejną swoja płytą, tym razem w odróżnieniu do „De Mono Symfonicznie”, bardzo dynamiczną i nowoczesną. Singiel ,, Mija mnie czas” wyłamuje się nieco z konwencji ,zaskakując jednocześnie świeżością i bogactwem brzmienia.

Skład Zespołu:

Wokal : Andrzej Krzywy
Gitara basowa: Piotr Kubiaczyk
Instrumenty klawiszowe + wokal: Paweł Dampc
Saksofony, instrumenty perkusyjne: Paweł Pełczyński
Gitara  + wokal: Tomasz Banaś
Perkusja: Marcin Korbacz
Gitara  + wokal : Zdzisław Zioło
 

https://www.youtube.com/watch?v=AiNdLvO3XsE

 

 

 

Więcej informacji na: www.nowe-pokolenie.pl

Patronat honorowy: Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego oraz Prezydent Miasta Bydgoszczy.

Patronat medialny:  TVP Bydgoszcz, Express Bydgoski, Radio Eska, portal Bydgoszcz.com, Bydgoski Informator Kulturalny

Partnerzy: Leśny Park Kultury I Wypoczynku „Myślęcinek”, Pałac Młodzieży w Bydgoszczy, Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury, Miejskie Centrum Kultury, Muzeum Okręgowe im. L. Wyczółkowskiego, Muzeum Mydła i Historii Brudu, Muzeum Fotografii w Bydgoszczy, Muzeum Archeologiczne w Biskupinie, Teatr Polski w Bydgoszczy, Filharmonia Pomorska, Galeria Miejska bwa, Towarzystwo Miłośników Miasta Bydgoszczy, Wyższa Szkoła Gospodarki, Polski Związek Chórów i Orkiestr Bydgoszcz, Hufiec ZHP Bydgoszcz – Miasto, Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej w Bydgoszczy, Szkoła Tańca Bohema, Studio Tańca Bailamos, Spółdzielnia Mieszkaniowa Budowlani, Młodzieżowy Dom Kultury nr 5, Młodzieżowy Dom Kultury nr 2, Młodzieżowy Dom Kultury nr 4, Szkoła Podstawowa nr 38, Multi-Salon Reiski, Dom Edukacyjno – Kulturalny REGNUM, Przedszkole Niepubliczne Przedszkolna Chatka, Kawiarnia Kogel Mogel,

Zadanie współfinansowane ze środków: Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Województwa Kujawsko – Pomorskiego, Miasta Bydgoszczy

 

 

DataZałącznikWielkość
2016-06-17PDF icon 20150824 Pozegnanie Lata.pdf406.43 KB

Partnerzy

Sponsorzy