Pożegnanie Lata/Babie Lato 2017 już 3 września w Myślęcinku!!

Wersja do wydrukuWersja PDF

Tegoroczne myślęcińskie Pożegnanie Lata połączy siły z Babim Latem, dlatego też zagrają dwie gwiazdy: Sound`n`Grace i Margaret
Impreza odbędzie się 3 września na polanie Różopole w Myślęcinku. Zabawę rozpoczniemy o godzinie 14.

Tradycyjnie już Babie Lato to Festiwal Aktywności Kobiet, który także teraz przygotowany będzie w taki sposób, by spośród wielu aktywności i przyjemności każda z pań mogła wybrać coś dla siebie.
Do odwiedzin zaproszą stoiska organizacji, stowarzyszeń, a także instytucji społecznych i edukacyjnych. Bydgoski oddział Kujawsko-Pomorskiego Ośrodka Adopcyjnego w Toruniu będzie promował rodzicielstwo adopcyjne. Pracownicy udzielą wstępnych informacji dotyczących adopcji dziecka (na szczegółowe kwestie zaproszą do siedziby), przygotowania rodziców adopcyjnych. Ponadto proponują wsparcie dla matek biologicznych oraz kobiet w ciąży, które nie są w stanie wychowywać swoich dzieci.

Bydgoski Ośrodek Rehabilitacji, Terapii Uzależnień i Profilaktyki „BORPA” zaprasza małych i dużych do wspólnej zabawy z chustą Klanza oraz gier i zabaw ruchowych, a także umożliwi dzieciom pomalowanie twarzy. Czeka też kącik małej twórczości i punkt informacyjno-konsultacyjny. Akademia Wynalazców przekona, że nie warto bać się fizyki i chemii. Instruktorzy w formie zabawy zainteresują tymi dziedzinami nauki. Pokażą również, jak zajęcia z robotami rozwijają kreatywność, wyobraźnię przestrzenną oraz umiejętności manualne.

Stoisko Firmy FAMA zorganizuje atrakcje dla dzieci w postaci pokazu i warsztatów puszczania wielkich baniek mydlanych.
3 września na Polanie Różopole pojawią się także dwie Barberki z Barber Shop Bydgoszcz i jedna z Barber Shop Kołobrzeg, które będą dbać o męskie zarosty. Z okazji Babiego Lata przygotowaliśmy również nagrody dla Pań tj. 3 vouchery do wykorzystania na masaż leczniczy kręgosłupa (30 minut) w Bellus Spa ul. Sułkowskiego 15 (wejście od Salon Fryzjerski BELLUS). Jak można zdobyć owe vouchery? Wystarczy przyjść do strefy Golibrody z partnerem, który ma zarost. 3 najciekawsze stylizacje zarostu wygrywają vouchery.

Centrum Nauki i Biznesu „Żak” zapewni konkursy z nagrodami.

Stoisko Lovendy Kujawskiej utonie w świeżo ściętych kwiatach lawendy- uczestnicy będą mogli wykonać mały bukiecik w ramach warsztatów, a także dowiedzieć się na temat właściwości i zastosowania tej niezwykłej rośliny.

O nudzie nie będą mogli myśleć dzieci, na które czeka m.in. minilunapark i możliwość przejażdżki na kucyku.
Przez cały czas trwania imprezy życiem tętnić będzie z pewnością scena. Na dobry początek wystąpi energetyczny Jurek Paterski C.Club z Zespołem a potem Sound`n`Grace. Na sam koniec zaśpiewa Margaret, której hity znajdują się na czołowych miejscach list przebojów.

Co jeszcze na Różopolu?
- Bydgoszcz Holi Festival - Święto Kolorów
Holi Festival Poland to ogólnopolska edycja robiącego furorę na całym świecie festiwalu kolorów. Zabawa polega na obrzucaniu sie kolorowymi proszkami holi ze swoimi znajomymi, przy muzyce najlepszych DJów.
Impreza skierowana do wszystkich, bez wyjątków, bez ograniczeń wiekowych!
Impreza odbędzie się w niedzielę, 3 września na Polanie Różopole w Myślęcinku. Start już o godzinie 16:00. WSTĘP BEZPŁATNY!!!
Czekać na Was będą:
- Kolorowe proszki Holi – 14 kolorów.
- Najlepsi DJ’e poprowadzą imprezę tak, aby nie było czasu na odpoczynek!
- Kolorowa wata cukrowa.
- Kolorowe okulary.
- Bazooki CO2
- Strefa foodtruck’ów
więcej informacji na http://www.holifestival.pl/

A tak wygląda program sceny:

14,00 – 14,10 Powitanie. Scenę poprowadzi Błażej Stawiarski
14,10 – 14,30
Pokaz Zumby w wykonaniu tancerzy ze Szkoły Tańca Bohema: Występy solowe, choreografie HIP HOP, DANCEHALL oraz w klimatach LATINO. Nauka podstaw SALSY dla publiczności. Ponadto Paweł Paczyński wraz ze swoimi uczestnikami zajęć zaprezentuje choreografie Zumba Fitness

14,30 – 15,00
14:30 Zumba w wykonaniu trenerów klubu Bella Line
14:45 Bella Fight ( zajęcia ze sztuk walki )
Zachęcamy do korzystania z naszych dwóch klubów w Bydgoszczy Hala Łuczniczka oraz Galeria Miedzyń. Do dyspozycji jest siłownia, trzy sale fitness ( w tym sala na rowerach stacjonarnych ), strefa SPA ( w tym trzy sauny, podgrzewane leżanki, jacuzzi ).

15,00 – 16,15
Koncert - Jurek Paterski C.Club
Bydgoski country-rock and rollowy zespół muzyczny "Jurek Paterski C.Club" powstał w 2000 r. Uczestniczył wielokrotnie w ogólnopolskich konkursach muzyki country. Występował czterokrotnie na wielkiej scenie Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Country w Mrągowie. Nagrał wiele płyt muzycznych, promuje swój region kujawsko-pomorski i miasto Bydgoszcz. Zespół gra w męskim, czteroosobowym składzie muzycznym: dwie gitary elektryczne, gitara basowa, perkusja oraz trzy wokale.
16,15 – 16,40
Pokaz Zumby w wykonaniu tancerzy ze Szkoły Tańca Bohema

16,40 – 17,15
Koncert Kariny Rutkowskiej

Śpiewa od kiedy nauczyła się mówić, jej umiejętności zostały odkryte w szkole podstawowej i od tej pory są wykorzystywane przy okazji różnego rodzaju wydarzeń. Jako nastolatka była związana z Młodzieżowym Domem Kultury nr 5 gdzie pobierała zespołowe i indywidualne lekcje śpiewu, następnie próbowała swoich sił na wydziale wokalno-aktorskim Szkoły Muzycznej im. A. Rubinsteina w Bydgoszczy ćwicząc śpiew operowy. Brała również udział w licznych festiwalach i warsztatach muzyki gospel w Poznaniu, Gniewie i Osieku. Brała udział w wielu konkursach wokalnych, gdzie wykonywała muzykę rozrywkową oraz poezję śpiewaną. W liceum prowadziła zespół muzyczny "Pauza" z którym miała okazję wystąpić na festiwalu "Babie lato" w 2015 roku. Od października rozpoczęła 4 rok studiów germanistycznych w Poznaniu, gdzie nadal uprawia swoją pasję, jaką jest muzyka. Na tegorocznym festiwalu wystąpi pod własnym nazwiskiem śpiewając polskie i zagraniczne przeboje bliskie kobietom, a akompaniować jej będzie młody utalentowany pianista, również germanista, Przemysław Wysocki

17,15 – 17,30
Wystąpią tancerze grup tanecznych WOLF. Na scenie grupa WOLF GANG CREW - finaliści PROGRAMU MAM TALENT
Mistrzowie Polski 2017, v-ce Mistrzowie Europy 2017, wielokrotni reprezentanci kraju na Mistrzostwach Europy i Świata.
Grupy te trenują w Studiu Tańca Up2Excellence w Bydgoszcz, Solcu Kujawskim
Trener: Jolanta Kaźmierczak

17, 30 – 18,45
Koncert Sound`n`Grace

Wspaniałe głosy, energia, niesamowite emocje, chwile wzruszenia – tego dostarczy słuchaczowi chór Sound’n’Grace, okrzyknięty przez jurorów programu Mam Talent najlepszym chórem w Polsce! Sound’n’Grace to zespół w którym każdy z wokalistów to doskonale oszlifowany diament, dzięki czemu razem tworzą bogactwo muzycznych możliwości. Zwykły wieczór zamienią w wyjątkowe wydarzenie, które zapadnie słuchaczom w pamięci na długo.... Ci młodzi, utalentowani artyści to grupa przyjaciół, którzy pod kierunkiem jedynego w Polsce duetu dyrygenckiego: Ani Żaczek i Kamila Mokrzyckiego od 2005 roku wspólnie realizują pasję, jaką jest dla nich muzyka.
W ich repertuarze można znaleźć gospel, soul, r&b, jazz, funk, S’n’G świetnie odnajdują się na kameralnych, klimatycznych koncertach jak i na wielkich scenach. W zależności od charakteru koncertu potrafią zbudować atmosferę spokoju i wyciszenia lub zafundować Państwu niesamowicie energetyczne, muzyczną eksplozję! W czerwcu 2015 roku premierę miał debiutancki album studyjny grupy zatytułowany „Atom” Płyta promowana była przez single: „Dach” „Możesz wszystko”, „Nadzieja” i „Na pewno” Sound’n’Grace i Filip Lato Piosenka "100" to zwiastun nowej płyty chóru Sound'n'Grace, której premiera planowana jest na listopad 2017. Chór do współpracy zaprosił, jednego z najciekawszych i najzdolniejszych uczestników ostatniej edycji The Voica of Poland- Filipa Lato, który również pracuje nad debiutanckim krążkiem. Życie jest zmienną, warto więc postawić na właściwego konia - na wartości, relacje, wewnętrzny spokój. Nie na gonitwę, walkę o więcej, kupowanie kolejnych rzeczy i najgorszy ze wszystkich - strach. On jest szczególnie złym doradcą, bo zabiera nasz potencjał. Liczą się małe radości, wiara w wewnętrzne prowadzenie i codzienne Sprawdzam. Pytajmy siebie codziennie: czy dziś żyłem / żyłam na 100 %, na 50%, na 10%? Czy tak chcę, czy jutro spróbuję inaczej? O tym jest piosenka 100.
Chcieliśmy by była pozytywna i by motywowała do zmiany, do cieszenia się z małych rzeczy i ustalenia właściwych priorytetów - mówi, autorka tekstu Patrycja Kosiarkiewicz.

18,45 – 19,00
Konkurs Sponsora

19,00 – 20,00
Koncert Sary Pach
Sara Pach – wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów, studentka trzeciego roku Kulturoznawstwa na UMK w Toruniu. W zeszłym roku światło dzienne ujrzał jej solowy singiel pt. „Sobą być”, który artystka niejednokrotnie prezentowała w takich stacjach jak TVN czy TVP a emitowały go znane stacje radiowe. Dużym osiągnięciem Sary Pach jest także wydanie wspólnego singla „Niepodzielni” z raperem MEZO, który ukazał się niedawno na jego nowej płycie. Warto w tym miejscu nadmienić, iż wokalistka jest laureatką wielu prestiżowych konkursów oraz Toruńską Nadzieją Roku w plebiscycie Toruńskie Gwiazdy 2016. Obecnie trwają prace nad jej debiutancką płytą, do której sama skomponowała muzykę i napisała teksty.

20,00 – 21,30
Koncert MARGARET
Margaret, właściwie Małgorzata Jamroży (ur. 30 czerwca 1991 w Stargardzie Szczecińskim) – polska piosenkarka i autorka piosenek. Z wykształcenia projektantka mody. Zadebiutowała na rynku fonograficznym w 2013 roku minialbumem All I Need, z którego pochodzi singel „Thank You Very Much” notowany na oficjalnych listach sprzedaży w Austrii, Niemczech i we Włoszech. Piosenka była także 3. najlepiej sprzedającym się utworem w Polsce w 2013 roku, za co ZPAV przyznał wokalistce wyróżnienie Cyfrowej Piosenki Roku. W lipcu 2013 Margaret reprezentowała Polskę podczas Bałtyckiego Festiwalu Piosenki, gdzie zajęła 2. miejsce. W 2014 ukazał się jej debiutancki album studyjny Add the Blonde. Wydawnictwo uplasowało się na 8. miejscu na polskiej liście sprzedaży OLiS i uzyskało certyfikat platynowej płyty. Podstawowe wydanie albumu promowały single „Wasted”, „Start a Fire” – oficjalny hymn Mistrzostw Świata w Piłce Siatkowej Mężczyzn 2014, oraz „Heartbeat”, natomiast jego reedycję „Cool Me Down” i „Elephant”. Utwory zajęły kolejno 6., 10., 11., 4. i 21. miejsce na liście AirPlay – Top, najczęściej odtwarzanych utworów w polskich rozgłośniach radiowych. Dodatkowo singel „Cool Me Down” w Polsce pokrył się podwójną platyną. Ponadto utwór notowany był na oficjalnej liście sprzedaży w Szwecji, gdzie został certyfikowany złotem. Pod koniec 2015 premierę miał drugi album studyjny piosenkarki – Just the Two of Us, nagrany w duecie z Mattem Duskiem. Płyta była notowana na 28. miejscu w zestawieniu OLiS i zdobyła status platynowej. Artystka została laureatką takich nagród jak MTV Europe Music Awards, Kids’ Choice Awards, Eska Music Awards czy SuperJedynki. Zdobyła również wiele nominacji, w tym m.in. do Wiktorów i Telekamer.

Partnerzy

Sponsorzy