Regulamin imprez masowych pn."Pożegnanie Lata" oraz "Babie Lato"

Wersja do wydrukuWersja PDF

REGULAMIN   IMPREZY   MASOWEJ  ARTYSTYCZNO - ROZRYWKOWEJ

Leśny Park Kultury i Wypoczynku „Myślęcinek” Sp. z o.o. w Bydgoszczy -  na  terenach parkowych spółki

 

  Zasady Ogólne:

Niniejszy regulamin obowiązuje w trakcie odbywania imprezy,

Osoby uczestniczące w imprezie obowiązane są do przestrzegania przepisów porządkowych  obowiązujących  na  terenie  obiektu.

  Zasady Szczegółowe:

Przebywać w miejscu imprezy oraz w niej uczestniczyć mogą dowolne osoby. Impreza jest otwarta dla wszystkich, nie biletowana i bezpłatna.

     Organizator przewiduje zmienną liczbę osób w czasie trwania imprezy masowej.

Osoby nietrzeźwe, stwarzające ryzyko niebezpieczeństwa nie będą wpuszczane na  teren  imprezy.

Każdy kto uczestniczy w imprezie zobowiązany jest zachowywać się w taki sposób, aby nie stwarzać zagrożenia sobie i innym.

Uczestnicy mają obowiązek stosować się do zaleceń i zarządzeń policji, służb porządkowych  oraz  organizatora.

 

ZABRANIA  SIĘ  WNOSZENIA  NA  IMPREZĘ:

 

NAPOJÓW  ALKOHOLOWYCH,

WSZELKIEGO  RODZAJU  BRONI,

PRZEDMIOTÓW,  KTÓRE  MOGĄ  BYĆ  UŻYTE  JAKO  BROŃ  LUB  POCISK,

NARKOTYKÓW,

INNYCH PRZEDMIOTÓW MOGĄCYCH STANOWIĆ ZABROŻENIE DLA BEZPIECZEŃSTWA,  W  TYM  OPAKOWAŃ  SZKLANYCH,

FAJERWERKÓW,  PETARD,  INNYCH  AKCESORIÓW  PIROTECHNICZNYCH

    PONADTO  ZAKAZUJE  SIĘ :

 

WCHODZENIA NA OBSZARY, KTÓRE NIE SĄ PRZEZNACZONE DLA WIDZÓW,

RZUCANIA  PRZEDMIOTAMI,

ROZNIECANIA  OGNIA,

PALENIA  TYTONIU  W  MIEJSCACH  DO  TEGO NIE PRZEZNACZONYCH,

 OSOBY NIE PRZESTRZEGAJĄCE POWYŻSZYCH ZALECEŃ REGULAMINOWYCH I W JAKIKOLWIEK SPOSÓB NARUSZAJĄCE PORZĄDEK BĘDĄ  POCIĄGNIĘTE  DO   ODPOWIEDZIALNOŚCI.

Sprawy nieujęte w niniejszym regulaminie regulują przepisy ustawy z dnia

20 marca 2009r. o bezpieczeństwie imprez masowych ( Dz.U. z 2009 r. Nr 62, poz. 504 ze zmian.- ost. zm. z 2011r. Nr 217, poz.1280).

 

 R E G U L A M I N   T E R E N U -

 

wraz z informacją o sposobie udostępnienia go uczestnikom imprezy masowej

 

LEŚNY  PARK  KULTURY  I   WYPOCZYNKU  „Myślęcinek”  Sp. z o.o. w   Bydgoszczy

 

 I. Regulamin określa zasady korzystania z terenów parkowych podczas imprez masowych.

1. Uczestnicy imprezy zobowiązani są przestrzegać ogłoszonego regulaminu obiektu,  imprezy  oraz  instrukcji  przeciwpożarowej.

2.  Zabrania się wspinania na drzewa, słupy znajdujące się na terenie imprezy.

Uczestnicy imprezy są zobowiązani do szanowania mienia innych uczestników imprezy, sprzętu artystów, wszelkich innych urządzeń i instalacji technicznych oraz  mienia  stanowiącego  własność  organizatora.

Przypadki naruszenia w/w mienia będą zgłaszane służbom porządkowym oraz Policji.

Należy przestrzegać zasad użytkowania terenów zieleni – nie niszczyć krzewów  i  drzew  znajdujących  się  na  terenie  imprezy.

Zabrania się poruszania na terenie ogrodzonym i przeznaczonym dla organizatorów  i  artystów  bez  zezwolenia.

Wszelkie problemy i zapytania należy zgłaszać do służb porządkowych lub informacyjnych imprezy, oznaczonych identyfikatorami.

Uczestnicy imprezy zobowiązani są do stosowania się do wszelkich oznaczeń, wskazań oraz poleceń organizatora imprezy przekazywanych wizualnie,

za  pomocą  symboli  graficznych, werbalnie lub w inny sposób.

Uczestnikom zgromadzonym na imprezie nie wolno posiadać żadnych napojów alkoholowych, narkotyków oraz niebezpiecznych przedmiotów i  materiałów.

W przypadku wystąpienia okoliczności ich posiadania interweniować będą służby  porządkowe, policja, straż miejska.

Uczestnicy imprezy zobowiązani są do zachowania nie narażającego na  niebezpieczeństwo  innych  uczestników.

 Zabrania się rzucania jakimikolwiek przedmiotami.

 Uczestnikom koncertu nie wolno bez zezwolenia zbliżać się do występujących  artystów.

 Podczas koncertu nie wolno reagować w sposób, który może doprowadzić do  poszkodowania  innych  uczestników  imprezy.

 Po zakończeniu koncertu należy skierować się w wyznaczonych kierunkach  ewakuacyjnych.

 W razie wypadku, zasłabnięcia lub innych dolegliwości zdrowotnych należy  zgłosić się do służb porządkowych lub bezpośrednio do służb medycznych  dyżurujących  na  terenie  imprezy.

 W przypadku zagubienia osób lub mienia należy zgłosić się do dyżurujących służb porządkowych lub punktu informacyjnego znajdującego się przy scenie.

II.  Informacja o sposobie udostępniania regulaminu uczestnikom imprezy

 

REGULAMIN PODANY DO PUBLICZNEJ WIADOMOŚCI PRZEZ :

-  UDOSTĘPNIENIE W FORMIE AFISZÓW PRZY WEJŚCIACH W  MIEJSCU ORGANIZACJI  IMPREZY,

 - ODCZYTANIE GO PRZEZ KONFERANSJERÓW PRZED  ROZPOCZĘCIEM  IMPREZY,

 -   NA  STRONIE  INTERNETOWEJ  SPÓŁKI.

 

INSTRUKCJA    DLA SŁUŻB   PORZĄDKOWYCH  ORGANIZATORA    IMPREZ    MASOWYCH

Instrukcja określa zadania służby porządkowej oraz warunki łączności pomiędzy podmiotami  biorącymi  udział  w  zabezpieczeniu  imprezy.

I.  Służby  porządkowe  są  uprawnione  do:

sprawdzania uprawnień do przebywania na imprezie masowej;

legitymowania osób w celu ustaleniach ich  tożsamości;

przeglądania zawartości bagaży, odzieży osób, w przypadku podejrzenia,

że osoby te wnoszą lub posiadają niebezpieczne przedmioty;

stwierdzenia uprawnień osób do przebywania na imprezie masowej,

a w przypadku stwierdzenia braku takich uprawnień – wezwania ich do opuszczenia  imprezy  masowej;

5. wydawania poleceń porządkowych osobom zakłócającym porządek publiczny lub zachowującym się niezgodnie z regulaminem imprezy masowej,a w przypadku niewykonania tych poleceń – wezwania ich do opuszczenia imprezy  masowej;

6. ujęcia w celu niezwłocznego przekazania Policji, osób stwarzających bezpośrednie zagrożenie dla życia lub zdrowia ludzkiego, a także chronionego  mienia.

II.  Służby  porządkowe  są  obowiązane:

1. Nie  wpuścić  na  imprezę  masową:

osób, wobec których zostało wydane orzeczenie sądowe :

- zakazujące wstępu na imprezę masową, w razie ukarania za  

    wykroczenia;

- zobowiązujące do powstrzymania się od przebywania w miejscach przeprowadzania imprez masowych, wydane przez sąd wobec skazanego w związku z warunkowym zawieszeniem wykonania kary pozbawienia wolności albo wobec nieletnich;

osób odmawiających poddania się czynnościom zabezpieczającym bezpieczeństwo imprezy.

2. Usunąć z miejsca przeprowadzania imprezy masowej osoby, które swoim  zachowaniem zakłócają porządek publiczny lub zachowują się niezgodnie z  regulaminem  imprezy  masowej.

III. W przypadku gdy działania podjęte przez służby porządkowe organizatora  imprezy masowej są nieskuteczne, organizator imprezy lub kierownik do spraw bezpieczeństwa w imieniu organizatora imprezy występuje o pomoc do Policji, potwierdzając  ten  fakt  pismem  zgłoszeniowym.

IV. W sytuacji podjęcia akcji przez Policję lub Straż Miejską, służby  porządkowe organizatora  imprezy wykonują  polecenia  odpowiednio.

V.  Informacje szczegółowe:

 

Organizator przewiduje swobodne dojście i przepływ publiczności w czasie trwania koncertu. Opuszczanie miejsca imprezy odbywać się będzie tą samą drogą, a służby porządkowe będą dbały o swobodne i spokojne opuszczanie miejsca  imprezy.

W przypadku konieczności stworzenia dogodniejszego sposobu opuszczania imprezy, uczestnicy zostaną poinformowani, o innych możliwościach  opuszczenia  terenu  imprezy.

Służby porządkowe organizatora nie będą używały żadnych niedozwolonych technicznych środków przymusu wobec uczestników koncertu. Do zabezpieczenia urządzeń i sprzętu technicznego używane będą metalowe płotki,  odgradzające  sprzęt  i  urządzenia  od  publiczności.

Ze względu na charakter przedsięwzięcia służby porządkowe będą skupione na działaniach prewencyjnych, zmierzających do zapobiegania wszelkim ogniskom konfliktów. Istotą obecności służb porządkowych jest zapewnienie spokojnego i sprawnego przebiegu imprezy poprzez działania prewencyjno –odstraszające.

W przypadku gdy – niezależnie od powyższego – nastąpiłaby sytuacja zagrożenia życia, zdrowia czy mienia, służby porządkowe podejmą natychmiastową, bezpośrednią interwencję, mającą na celu zażegnanie niebezpieczeństwa.

Interwencja jest wielostopniowa i zostanie przeprowadzona adekwatnie do typu i stopnia zagrożenia, począwszy od zwrócenia uwagi, a skończywszy na obezwładnieniu i doprowadzeniu napastnika do najbliższych funkcjonariuszy policji, zajmujących się zabezpieczeniem imprezy. Po każdej interwencji służby porządkowe jak najszybciej powiadamiają osobę odpowiedzialną ze strony organizatora za funkcjonowanie służb porządkowych.

Działania prewencyjno – zabezpieczające służb porządkowych rozpoczynają się na trzy godziny przed imprezą – i tu służby skupiają się na kierowaniu uczestników na miejsce odbywania się imprezy i sprawdzaniu czy uczestnicy w spokoju zajmują miejsca; przy czym wchodzący kontrolowani są pod kątem posiadania niebezpiecznych przedmiotów, alkoholu, broni, materiałów łatwopalnych i innych przedmiotów, mogących spowodować zakłócenia imprezy, a także stanu trzeźwości.

Wszelkie niebezpieczne przedmioty będące w posiadaniu osób chcących wejść na teren imprezy, zostaną odebrane i zdeponowane w oznaczonym punkcie depozytowym, za wydaniem odpowiedniego pokwitowania.

Po zakończeniu imprezy służby porządkowe czuwają nad spokojnym opuszczeniem terenu koncertu przez uczestników i zapobieganiu ewentualnym  konfliktom  mogącym  powstać  w  trakcie  tej  czynności.

 Do zadań służb porządkowych będzie należało również kierowanie w sytuacjach kryzysowych do wyjść ewakuacyjnych, powstrzymywanie uczestników przed naruszaniem  regulaminu  imprezy.

Służby porządkowe wyposażone będą w środki łączności: radiotelefony oraz telefony komórkowe. Funkcjonariusz Policji, odpowiedzialny ze strony Policji za zabezpieczenie imprezy, będzie posiadał bezpośrednią łączność z osobą odpowiedzialną za służby porządkowe ze strony organizatora. Służby porządkowe będą  posiadać  specjalne  identyfikatory.

Partnerzy

Sponsorzy