Walentynki w zoo

Wersja do wydrukuWersja PDF

Przed nami święto zakochanych. Będziemy je obchodzić z kocim mruczeniem w tle. Zapraszamy 14 lutego do zoo!

Pierwszą z propozycji jest kolejna już wędrówka z misją. W ferie można było poznać tajemniczego stwora - KarsiQuue, który zapanował nad światem. Ponanosił on w wielu miejscach odcienie szarości i czerni, gdyż nie lubi kolorów. Ograniczył spotkania, wprowadził dystans. Ludzie czują zniechęcenie, irytację, złość. KarsiQuue zakazał zdobywania wiedzy na tematy przyrodnicze. W ferie drużyny poszukiwały kolorowej skrzyni. Tym razem czeka inne zadanie.
W niedzielę 14 lutego z okazji zbliżającego się „Dnia kota”, który przypada 17 lutego, zapraszamy do poszukiwań pn. „Jakiego kota brakuje?”.
Ogród Zoologiczny w Bydgoszczy zamieszkuje sześć gatunków kotowatych. Artysta malarz wykonał ich przepiękne obrazy, które umieszczono w „Kociej galerii”.  Niestety, obraz jednego z gatunku kotowatych został     skradziony przez KarsiQuue. Dlatego wyzwaniem jest spacerując po zoo:
znaleźć „Kocią galerię”,
odkryć, jakiego kota obraz został skradziony,
wrócić do kasy zoo, aby podać prawidłową odpowiedź.
Warto też przypomnieć, że KarsiQuue nie lubi dzielić się wiedzą, a misją bydgoskiego zoo jest między innymi szerzenie wiedzy przyrodniczej. Zatem drużyny, które wrócą do kasy z prawidłową odpowiedzią, otrzymają podziękowania w formie wiedzy przyrodniczej:
- siedem pierwszych drużyn otrzyma książkę i komplety edukacyjnych zakładek do książek,
- pozostałe drużyny zgarną komplety edukacyjnych zakładek do książek.
Druga walentynkowa propozycja również dotyczy zoo.  Zakochanych zapraszamy do „Serduszkowego świata”, który 14 lutego powstanie w motylarni Akwarium Terrarium. W otoczeniu roślin i serduszek zakochani będą mogli zrobić sobie własnym sprzętem zdjęcie.  Prosimy o dostosowanie się do zasad obowiązujących w czasie pandemii.

Partnerzy

Sponsorzy