Wielkanoc w Myślęcinku

Wersja do wydrukuWersja PDF

W Wielkanoc zapraszamy do Ogrodu Zoologicznego na poszukiwanie jaj z jajem i do Ogrodu Botanicznego, gdzie wiosna w pełni.

Wielkanocne szukanie jaja to wieloletnia tradycja bydgoskiego zoo. Tym razem jednak to też potyczka z Karsiquue. Jest to stwór, który zapanował nad światem. W wielu miejscach ponanosił odcienie szarości i czerni, gdyż nie lubi kolorów. Ograniczył spotkania, wprowadził dystans. Ludzie czują zniechęcenie, irytację, złość. KarsiQuue zakazał zdobywania wiedzy na tematy przyrodnicze. W bydgoskim zoo pojawił się już dwukrotnie. Tym razem trzecia rozgrywka.
Święta wielkanocne przypadają wiosną - w okresie, kiedy ptaki znoszą jajka. KarsiQuue postanowił zabrać jajka dziesięciu gatunkom ptaków. Opiekun zwierząt usłyszał rozmowę telefoniczną Karsiquue, z której to wynika, że stwór zadanie to zlecił swojemu koledze. Na terenie zoo zostawił dla niego informację zawierającą nazwy ptaków, którą zaszyfrował w żółto-pomarańczowych jajach i „czarnej liście K”.
Zachęcamy drużyny–rodziny, które 4 i 5 kwietnia 2021 r. odwiedzą bydgoskie zoo, do wielkanocnego spaceru z misją i odkodowania nazw ptaków. Będzie to ważna wiadomość dla Służby Ochrony Przyrody, która zwróci szczególną uwagę na ochronę tych ptaków przed Karsiquue. 
Tajne wiadomości dla drużyn–rodzin:
1.           Znajdźcie na terenie zoo żółto-pomarańczowe jajo (jedna rodzina–drużyna jedno jajo).
2.           Wykonajcie zadanie, którego opis znajduje się na jaju.
3.           Z odpowiedzią wróćcie do kasy zoo.
4.           W podziękowaniu otrzymacie upominek.
5.           Jaja w liczbie 10 sztuk każdego dnia, czyli 4 i 5 kwietnia,  zostaną umieszczone  na terenie zoo tuż przed godziną 10.

Zoo w kwietniu czynne jest od wtorku do niedzieli w godz. 10-18, jednak wyjątkiem jest właśnie Poniedziałek Wielkanocny, gdy drzwi ogrodu będą również otwarte. Bilet normalny od Wielkanocy kosztował będzie 20 zł i  14 zł.

Dla przypomnienia, w zoo można zobaczyć niedawno urodzone kózki oraz lemury Katta, zaś obecnie na świat przychodzą muflony, które chętnie biegają po wybiegu. W muflonim stadzie są jeszcze matki, które mogą urodzić, więc może w czasie świąt jeszcze jeden z oczekiwanych mufloniątek przyjdzie na świat i uda się Wam zobaczyć nowego maluszka. W holu Akwarium Terrarium przygotowano świąteczną ekspozycję z typowym akcentem Wielkanocnym żółciutkimi kurczakami.

Na wiosenny spacer warto wybrać się do Ogrodu Botanicznego. O świętach przypominają tam żółte forsycje, zielone pączki na drzewach i tzw. bazie. Można zobaczyć też krokusy, przylaszczki, stokrotki. W kwietniu brama otwarta jest w godz. 9-21.
Kompleks Park Rozrywki-Zaginiony Świat, jeśli warunki epidemiczne na to pozwolą, sezon rozpocznie 10 kwietnia.

Partnerzy

Sponsorzy