Z aplikacją na spacer po zoo i botaniku

Wersja do wydrukuWersja PDF

Odwiedzający myślęcińskie zoo i Ogród Botaniczny mogą korzystać już z aplikacji, dzięki której podczas spaceru można przeczytać szczegółowe informacje o oglądanych okazach. To pierwszy tego typu projekt w Polsce. 

Jak działa system? Najpierw trzeba pobrać aplikację Zielone Płuca Bydgoszczy 2.0 na swój telefon lub inne urządzenie mobilne (iPad, tablet). Gdy już będziemy w zoo lub w Ogrodzie Botanicznym, należy ją uruchomić. Na górze ekranu pojawią się nam okienka ze zdjęciami zwierząt lub roślin, w pobliżu których się znajdujemy. Podchodząc do oglądanego okazu nasze urządzenie skomunikuje się z nadajnikiem i na ekranie pojawią się ikony zdjęć . Klikamy w wybrane okienko i natychmiast możemy przeczytać m.in. ciekawostki, dokładne dane czy obejrzeć film. Co najważniejsze, podczas spaceru okienka będą automatycznie zmieniać się i pokazywać mieszkańca zoo lub roślinę obok której jesteśmy. Dzięki specjalnej mapie będziemy widzieć miejsca, które zwiedziliśmy. Na czerwono zaznaczone są obejrzane już okazy, a zielony kolor zasygnalizuje, że wciąż jeszcze jakieś na nas czekają.  

Można też skorzystać z opcji biblioteczki zwierząt i roślin, dzięki której można przeczytać przygotowane przez pracowników zoo i botanika wiadomości nie ruszając się z domu. 

Aplikacja jest bezpłatna. To pierwszy tego typu projekt w Polsce angażujący najnowsze technologie, dzięki którym wiadomości zmieniają się i pojawiają automatycznie na ekranach smartfonów podczas spaceru.  Wprowadzenie w życie projektu było możliwe dzięki zaangażowaniu internautów. Ich głosy oddane w programie LECHSTARTER sprawiły, że  bydgoski projekt zajął miejsce honorowane grantem w wysokości 100 tys. zł. Za pomysł, stworzenie aplikacji i jej działanie odpowiedzialna jest firma Ros Media. 

Partnerzy

Sponsorzy