Zapraszamy wszystkie dzieci na wielki festyn!

Wersja do wydrukuWersja PDF

Koncerty, pokazy, mini park rozrywki – to tylko niektóre z atrakcji, jakie czekają na wszystkie maluchy 2 czerwca na Różopolu w ramach festynu „Bądźmy razem” zorganizowanego z okazji Dnia Dziecka

Impreza rozpocznie się o godzinie 13 i potrwa do godziny 17. W tych godzinach scena będzie tętnić życiem. Festyn poprowadzi  Michał Juszczakiewicz znany z programu „Od przedszkola do Opola”. O godz. 13.30  wraz ze swoim zespołem zagra Magda Anioł.  Po zakończeniu tego koncertu przed sceną odbędzie się pokaz judo Policyjnego Towarzystwa Sportowego „Gwardia” Bydgoszcz .  Następnie zapraszamy na występ  Orkiestry Wojskowej  Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych z Bydgoszczy pod dowództwem mjr. Krzysztofa Matraszka.  Koncert poprowadzi asystent kapelmistrza starszy chorąży sztabowy Andrzej Ponicki.  O godz. 15.40 na scenie zaprezentują się młodzi artyści z Pałacu Młodzieży w Bydgoszczy : zespoły tańca współczesnego „Kropka”, „DMT” , zespoły tańca „Amulecik” i  „Amulecik II”, a także  Junior Jazz Big Band Pałacu Młodzieży.

Maluchy bez wątpienia będą zadowolone również z tego, co czeka na nie  na terenie Różopola. Przy wejściach na jego teren każde dziecko otrzyma kartę upoważniającą do bezpłatnego skorzystania z przygotowanych atrakcji, a także poczęstunku i odbioru paczki. Festyn będzie obfitował w różnego rodzaju pokazy – m.in. ratownictwa w wykonaniu Maltańskiej Służby Medycznej, dogoterapii, wyposażenia i umundurowania  I Brygady Logistycznej w Bydgoszczy.

Zaprezentują się także różne wydziały policji: Wydział Ruchu Drogowego KWP w Bydgoszczy pochwali się  furgonem profilaktyczno- edukacyjnym,  Oddział Prewencji Policji  w Bydgoszczy pokaże  automatyczną wyrzutnię gazów łzawiących na pojeździe Mitsubishi L 200 i sprzęt ochrony osobistej, Wydział Prewencji KWP w Bydgoszczy zaprosi na stoisko, gdzie czekać będą  rzut lotkami do tarczy, rozwiązywanie krzyżówek, znakowanie rowerów.

Dzięki Zespołowi Szkół nr 1 w Bydgoszczy będzie można wziąć udziału w stylizacji fryzur, to świetna okazja do pomalowania twarzy i zrobienia sobie zmywalnego tatuażu.

Nie lada gratką dla dzieci będą też: ścianka wspinaczkowa, kula zorba, kolejka tyrolska, łuki, wiatrówki, trampolina, wahadło, zamek dmuchany do skakania i zjeżdżania, byk rodeo, paintball, klauni na szczudłach. W mini parku rozrywki znajdą się także różnego rodzaju dmuchańce, zjeżdżalnie, zamki do skakania.  

Na tych, co jeszcze nie mają karty rowerowej czekać będzie  miasteczko ruchu drogowego  Wojewódzkiego  Ośrodka Ruchu Drogowego.  

Leśny Park Kultury i Wypoczynku „Myślęcinek” zaprasza do swojego namiotu, gdzie dla dzieci przygotowaliśmy plansze edukacyjne, możliwość przeprowadzania doświadczeń chemicznych, spotkanie z Dinozaurem.

BORPA zaprasza  na zabawy dla całej rodziny: warsztaty  plastyczne z techniki origami,  tworzenie teatrzyku, wyklejanki, malowanie twarzy, zabawy z chustą animacyjną, potyczki sportowe.

Wielką atrakcją dzięki Ośrodkowi Rekreacji Konnej Caritas Diecezji Bydgoskiej będzie też bez wątpienia możliwość odbycia pierwszej lekcji jeździectwa.

Stowarzyszenie „Piecza” skupiające w swoich szeregach rodzinne domy dziecka oraz rodziny zastępcze w województwie kujawsko–pomorskim przygotowało różne sprawnościowe konkurencje dla dzieci, pokazy judo dzieci z klubu sportowego „Gwardia”.

Konkursy poprowadzi również Straż Miejska w Bydgoszczy.

Organizatorzy:

Caritas Diecezji Bydgoskiej, Miasto Bydgoszcz, Bydgoski Ośrodek Rehabilitacji, Terapii Uzależnień i Profilaktyki BORPA, Pałac Młodzieży w Bydgoszczy, Leśny Park Kultury i Wypoczynku "Myślęcinek"

Partnerzy

Sponsorzy