Wymyśl nazwę dla pawilonu Akwarium Terrarium i wygraj pieniądze!

Wersja do wydrukuWersja PDF
Aktualności: 

Nie udało się wyłonić najlepszej nazwy dla pawilonu Akwarium Terrarium, które wybudowane zostanie na terenie Myślęcinka! Zapraszamy ponownie do nadsyłania propozycji!

Ze względu na niespełnienie kryteriów zawartych w regulaminie oraz małą liczbę propozycji nadesłanych  na pierwszą edycję konkursu na nazwę pawilonu Akwarium Terrarium na terenie Ogrodu Fauny Polskiej w Bydgoszczy przy ul. Gdańskiej 173 - 175, komisja konkursowa zdecydowała o wznowieniu konkursu i przedłużeniu terminu nadsyłania zgłoszeń do dnia 30.11.2012 r.

Popozycje wraz ze stosownym oświadczeniem można nadsyłać:

- pocztą na adres Wydziału Promocji, Sportu i Turystyki ul. Jezuicka 1,  85-102 Bydgoszcz z dopiskiem  „Konkurs na nazwę pawilonu Akwarium i Terrarium na terenie Ogrodu Fauny Polskiej w Bydgoszczy” (liczy się data stempla pocztowego)

- pocztą elektroniczną: konkursnanazwe@um.bydgoszcz.pl

- dostarczyć osobiście do sekretariatu Wydziału Promocji, Sportu i Turystyki, ul. Jezuicka 1, pokój 106A.

Co ważne, każdy może nadesłać kilka propozycji (nie więcej niż 10), jednak należy pamiętać o dołączeniu do nich maksymalnie pięciozdaniowego uzasadnienia pomysłu.

Do wygrania nagroda pieniężna: 500 zł!

Jury spośród wszystkich pomysłów wybierze nie mniej niż pięć nazw, jednak ostatecznie o zwycięstwie zadecyduje internetowe głosowanie.

Kartę zgłoszeniową, oświadczenie i regulamin konkursu można znaleźć w tekście na stronie Urzędu Miasta: http://www.bydgoszcz.pl/miasto/aktualnosci/aktualnosci-2012-pazdziernik-grudzien/Konkurs_na_nazw__pawilonu_w_My_l_cinku_przed_u_ony.aspx#1

 

Informacja o powstającym obiekcie

Wisłarium z panoramicznymi akwariami, motylarnia z egzotycznymi okazami, płazio-gadzi skrawek świata, ul pszczeli - to tylko niektóre z atrakcji, jakie znajdą się w Akwarium Terrarium w Myślęcinku! Projekt właśnie otrzymał dofinansowanie z RPO.

Pawilon akwarium i terrarium będzie unikatowym w skali kraju miejscem skupiającym jednocześnie rodzimą i egzotyczną faunę. O jego niepowtarzalności świadczy przede wszystkim Wisłarium, czyli ekspozycja krajowych ryb, gadów i płazów. Składają się na nie cztery panoramiczne akwaria dla ryb z wolierami zewnętrznymi dla ptaków. Każde z nich prezentuje odmienne środowiska wodne poprzez różne etapy biegu rzeki od źródła do ujścia:  potok górski (pstrąg, troć, głowacica, lipień, kumak górski, salamandra plamista, pluszcz, drozd obrożny, pliszka górska), środkowy bieg rzeczny (jesiotr, brzana, ciosa, sum, boleń, węgorz, zaskroniec, pliszka szara, sieweczka wodna, derkacz, batalion, szlamnik), woda stojąca - jezioro, staw (lin, karp, okoń, szczupak, leszcz, żółw błotny, kumak nizinny, bąk, bączek, szlachar, cyranka, cyraneczka, podgorzałka, czernica, łyska, krakwa), strefa ujściowa rzeki (aloza, stynka, ceta, ukleja, kur diabeł, storni, gładzica, szablodziób, ostrygojad, biegus, rybitwa).

Oprócz tego w pawilonie znajdzie się pięć terrariów dla gadów krajowych (wąż Eskulapa, jaszczurka zwinka, jaszczurka żyworodna, jaszczurka zielona, padalec, rak) i siedem terrariów dla polskich płazów (traszka, górska, traszka, zwyczajna, traszka grzebieniasta i karpacka, rzekotka drzewna, grzebiuszka ziemna, ropucha zielona lub paskówka).

Częścią pawilonu hodowlanego i jedną z największych jego atrakcji będzie płazo-gadzi skrawek świata. Składać się na niego będą cztery duże terraria gadów i płazów środowisk pustynnych (agama brodata, biczogon, waran, gekon, scynk, afrykańska żaba olbrzymia, ropucha aga), osiem  dużych terrariów gadów i płazów środowisk lasu deszczowego (pyton, kameleon, gekon, legwan, felsuma, jaszczurki lasów tropikalnych, kilka gatunków drzewołazów, rzekotka żabia, rzekotka australijska, chwytnice, krokodyl), dwa duże terraria z żółwiami i dziesięć  małych terrariów dla bezkręgowców egzotycznych (kruszczyce, patyczaki, straszyki, karaczany, wije).

Elementem Akwarium Terrarium będą również ekspozycje gryzoni i ssaków owadożernych (smuszka, mysz polna, badylarka, nornik, nornica, zębiełek, rzęsorek, mysz domowa, popielica, orzesznica, koszatka, żołędnica, tchórz stepowy).

Jednak najbardziej spektakularnymi częściami pawilonu będą bez wątpienia Motylarnia – pomieszczenia z wolno żyjącymi motylami egzotycznymi i Ul - zabezpieczony przed ucieczką owadów obiekt z żywym rojem pszczelim.

Oprócz zaplecza hodowlanego pawilon będzie posiadał także część dydaktyczną z salkami, placem zabaw ze stylizowanymi sylwetkami zwierząt oraz miejscem do przeprowadzania pokazów. Co ważne, obiekt będzie dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Beneficjentem inwestycji jest Miasto Bydgoszcz, które to po zakończeniu budowy w przetargu wyłoni podmiot zajmujący się obsługą Akwarium Terrarium. Projekt otrzyma dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2007-2013. Kwota wsparcia to 2 mln zł. Całkowita wartość projektu to 6 418 515,91 mln zł.

.

 

 

Partnerzy

Sponsorzy