Żurawie na fotografiach w zoo

Wersja do wydrukuWersja PDF

Zapraszamy do pawilonu Akwarium Terrarium na wystawę zdjęć pn. „Żurawie w obiektywie” autorstwa Zbigniewa Kwiatkowskiego.
Fotografie będzie można oglądać od 12 września do 30 listopada 2021 r. Zdjęcia przedstawiają życie żurawi od zalotów, poprzez wysiadywanie jaj, odchów młodych, aż po odloty. Ciekawe wątki stanowi „miłość” gęsi do żurawia oraz próba zawłaszczenia żurawiowego gniazda przez kaczkę krzyżówkę.  

Autor o sobie:

- Pochodzę z Kotliny Kłodzkiej. W latach siedemdziesiątych wyjechałem i osiedliłem się w Gdyni, gdzie mieszkam do dnia dzisiejszego. 
Jako mechanik siłowni okrętowych wiele lat pracowałem na statkach. 
Fotografowałem od zawsze. W roku 2009 za namową rodziny postanowiłem poważniej podejść do swojej fotograficznej pasji. 
Zacząłem uczęszczać na warsztaty fotograficzne, jednak dalej były to przypadkowe epizody.
Wszystko zmieniło się, gdy spotkałem Krzysztofa Cieślaka z Włocławka. To malarz, fotograf, grafik i wielki miłośnik przyrody. Wprowadził mnie w zaczarowany świat piękna ptasiej fotografii. 
Zacząłem kompletować sprzęt  i uczęszczać na bardziej ukierunkowane warsztaty.
W Gdyni mam przyjaciela i mentora w osobie Wojciecha Gąsiorowskiego. Wojtek to zawodowy fotograf. Spotkania z nim pozwalają mi zrozumieć wiele rzeczy, o jakich nie miałem pojęcia. 
Najczęściej fotografuję pejzaże i zwierzęta.  W roku 2019 postanowiłem zrealizować projekt reportażu o żurawiach.
Dwa lata trwało wyszukanie miejsc, z jakich można byłoby te ptaki ująć. Kolejnych pięć miesięcy zajęło mi samo fotografowanie. Powstał materiał, jaki w niewielkiej części możecie Państwo zobaczyć na wystawie.

 

Partnerzy

Sponsorzy