INFO

Wersja do wydrukuWersja PDF

91

Myślęcińskie ZOO jest jednym z nielicznych w skali całego kraju ogrodów zoologicznych specjaizujących się w hodowli rodzimych zwierząt. Zwiedzający bydgoski Ogród Zoologiczny mogą poznać polskie gatunki przedstawicieli czterech gromad: ssaków, ptaków, gadów i płazów.

Na dużych wybiegach fosowych prezentują się ssaki kopytne i duże drapieżniki, w dobrze urządzonych wolierach zobaczyć można krajowe gatunki ptaków drapieżnych, sów, ptaków grzebiących, krukowatych i wodnych.

W centralnej części zoo położony jest piękny staw z wyspą, którą zamieszkują wolnościowe ptaki wodne. W klatkach wzdłuż alejki małego koła zamieszkały małe drapieżniki.

Na terenie Ogrodu w 1990 roku powstało tak zwane Mini ZOO, dające możliwość zwłaszcza najmłodszym bezpośredniego kontaktu ze zwierzętami. W zimowisku mieści się hodowla gadów i płazów krajowych.

Myślęcińskie ZOO nie ogranicza się jednak do rodzimej fauny. W 2004 roku otwarto nowy dział "Skrawek świata" z gatunkami reprezentującymi różne kontynenty. W OFP mieszkają m.in. lemury katta, surykatki, makaki japońskie.

Natomiast w 2005 roku otwarto tzw. "Miniterrarium" z ekspozycjami płazów i gadów oraz salkę dydaktyczną, w której odbywają się zajęcia dydaktyczne.

Jednak zoo w Myślęcinku to nie tylko zwierzęta. Na dzieci czeka bowiem nowoczesny, bezpieczny i sprawiający mnóstwo radości plac zabaw. Tuż obok znajduje się punkt gastronomiczny, w którym korzystając z niecodziennego otoczenia urządzić można urodziny.

Ogród Fauny Polskiej jest jednym z 15 ogrodów zoologicznych istniejących w Polsce. Zajmuje obszar 14 hektarów. Decyzję o jego budowie podjęto w 1970 roku, a oficjalnego otwarcia dokonano w 1978 roku.

ZOO Gallery

Partnerzy

Sponsorzy