Kampania EAZA "Pole to Pole" czyli "Dwa Bieguny, Cały Świat"

Wersja do wydrukuWersja PDF

Kampania Europejskiego Stowarzyszenia Ogrodów Zoologicznych i Akwariów "Pole to Pole" czyli "Dwa Bieguny, Cały Świat"

91

Obecna kampania EAZA pn. "Pole to Pole" czyli "dwa Bieguny, Cały Świat" dotyczy biegunów oraz wspaniałych i różnorodnych gatunków zwierząt, które tam żyją, a także zagrożeń, którym muszą stawić czoło. Kierowana jest do każdego, gdyż liczy się ilość. Drobne gesty w życiu codziennym zebrane razem, mogą wywrzeć olbrzymi wpływ na ochronę zwierząt żyjących na obszarach polarnych.

Gatunkami flagowym i kampanii zostały: niedźwiedź polarny i pingwin cesarski. To ambasadorzy pozostałych gatunków zwierząt występujących w Arktyce i Antarktyce.  Szczególnie niedźwiedzie polarne powinny nas inspirować do codziennego podejmowania drobnych kroków, które składać się będą na wspólny wysiłek ratowania tego gatunku i jego siedliska.

Cele kampanii

91

Kampania Dwa Bieguny, Cały Świat jest m.in. o ambasadorach obszarów polarnych: pingwinach cesarskich i niedźwiedziach polarnych. Jest także o samej Arktyce i Antarktyce oraz o nas -odpowiedzialnych za styl życia. Obecna kampania ma na celu propagowanie skutecznych metod obniżania tzw. śladu węglowego. Kładzie też nacisk na działania na rzecz zrównoważonego rozwoju w życiu codziennym. Nie chodzi o wskazywanie kogoś oskarżycielskim palcem, czy o zakazywanie zachowań, które nie sprzyjają zrównoważonemu rozwojowi. Chodzi o budowanie atmosfery, w której jazda na rowerze, sadzenie drzew, wyłączanie światła i ubieranie dodatkowego swetra oraz skręcanie termostatów staną się normą, a nie wyjątkiem. Chodzi o efekt kuli śnieżnej, której celem jest zaangażowanie jak największej ilości ludzi do tego, aby swoimi drobnymi krokami wpływali na ochronę środowiska.

 

Cel 1 - Jak największy udział w kampanii ogrodów zoologicznych, akwariów, pozostałych instytucji oraz osób indywidualnych.

Działając w sposób zrównoważony możemy zredukować tempo globalnego ocieplania i uratować środowiska polarne, wraz z żyjącymi tam gatunkami zwierząt. Będzie to możliwe jedynie wtedy, kiedy połączymy siły. Pomyśl co można osiągnąć, kiedy każdy z nas przyłączy się do kampanii. Możesz to zrobić odwiedzając stronę: http://www.poletopolecampaign.org/join-the-campaign/

Cel 2 - Kształtowanie pro-ekologicznych zachowań w pracy, domu i szkole.

Każdy z nas musi dawać przykład, jak żyć w sposób zrównoważony. Zachęcamy do podjęcia nietypowego wyzwania, dzięki któremu można kształtować postawy i zachowania ekologiczne. Podejmij je i TY! Zarejestruj się na stronie http://www.poletopolecampaign.org/join-the-campaign/, wyciągnij wtyczkę z gniazdka, oszczędzaj energię i pieniądze, a także zmniejsz swój ślad węglowy.

Cel 3 - Redukcja emisji CO2.

Kampania Dwa Bieguny, Cały Świat zwraca uwagę na konieczność obniżenia emisji CO2. Rejestrowanie się, jako uczestnik kampanii oznacza poparcie tego postulatu. Chcemy poinformować o tym lokalne rządy i nakłonić liderów politycznych do zmiany polityki i ustalenia nowego priorytetu, którym będzie obniżenie emisji CO2 do poziomu 350ppm!

Jak ty możesz pomóc

91Pomagać jest łatwo. Wszystko o co Cię prosimy, to podjęcie wyzwania i odłączanie z gniazdka jednego lub kilku urządzeń elektronicznych, kiedy ich nie używasz. Np.: wyciągnij ładowarkę telefonu czy tabletu z gniazdka, kiedy są już naładowane, wyłącz TV i konsolę do gry, a nie pozostawiaj w trybie czuwania. Te drobne zmiany nawyków mają olbrzymi wpływ na zmniejszenie zużycia energii. Pomagają też obniżyć emisję węgla, która przyczynia się do postępujących zmian klimatu. Nie ociągaj się! Nie marnuj energii i wyciągnij wtyczkę z gniazdka!

Oszczędzaj energię!!!

 

 

Partnerzy

Sponsorzy