Długi weekend majowy w Myślęcinku!

Wersja do wydrukuWersja PDF

Długi weekend majowy to dobry czas, by spędzić go w Myślęcinku. Przedstawiamy, jak park będzie funkcjonował w wolne majowe dni.

We wtorek 1 maja zapraszamy do Myślęcinka na XXI Bydgoskie Otwarcie Sezonu Motocyklowego. Głównym punktem programu jest oczywiście parada motocyklowa. Niesamowicie długa kolumna, która startuje z parkingu przy TESCO o godz. 12, przejedzie następnie ulicami Toruńską, Bernardyńską, Focha, Gdańską i dotrze do Myślęcinka na piknik. Więcej na profilu facebook.com/BractwoHD/

Jak co roku o tej porze zapraszamy do zoo na pokaz strzyżenia owiec. Spotykamy się w minizoo w piątek 4 maja o godzinie 11. Podczas prezentacji  zobaczymy, w jaki sposób strzyże się owce. Jest to zabieg niezbędny przed latem, gdyż myślęcińskie okazy pokryte są grubym runem. Następnie pracownicy akademiccy Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego w Bydgoszczy zaproszą na mikroskopową ocenę włosa. Będzie można dowiedzieć się o jego budowie, a także porównać ludzki włos z sierścią ssaków czy też ptasim piórem. Informacja organizacyjna: w przypadku dużych opadów deszczu ze względu na bezpieczeństwo zwierząt i ludzi, strzyża się nie odbędzie. Przypominamy, iż przez cały długi majowy weekend zoo czynne będzie w godz. 10-19. Cena biletu to 15 zł (normalny) i 10 zł (ulgowy). W poniedziałek 30 kwietnia zoo jest czynne w godz. od 10 do 18. W maju zoo czynne jest codziennie w godz. od 10 do 19.

Przypominamy też, że do wtorku 15 maja 2018 w zoo zaprezentowana jest niezwykła wystawa pn. „Fotografia Dzikiej Przyrody”. Ekspozycja składa się z 60 plansz (fotografie z opisami) udostępnionych przez Agencję Zegart Jerzy Zegarliński z Bydgoszczy. Stanowi ona wyselekcjonowany zestaw najlepszych zdjęć z ostatnich 15 edycji wystaw prestiżowego ekologicznego konkursu fotograficznego pt. Wildlife Photographer of the Year organizowanego przez BBC Wildlife i Natural History Museum w Londynie (zdjęcia z lat 2002-2016). Wystawa była prezentowana już w ponad 40 miastach w Polsce jako prezentacja wewnętrzna. W Leśnym Parku Kultury i Wypoczynku zobaczymy ją w wersji plenerowej.

Zapraszamy również na spacer do innych części Myślęcinka. Park Rozrywki z większością dostępnych już urządzeń czynny jest codziennie  w godz. 11-19. Czeka m.in. Zaginiony Świat dinozaurów, Makroświat z modelami owadów w olbrzymim powiększeniu, wielofunkcyjny plac zabaw w kształcie zamku z przeplotniami, zjeżdżalniami, drabinkami. Cennik biletów wstępu i poszczególnych urządzeń znajduje się na stronie www.myslecinek.pl w zakładce Park Rozrywki.

Ośrodek Rekreacji Konnej w najbliższych dniach funkcjonować będzie w następujący sposób: poniedziałek 30.04 – zamknięte, 1.05 – czynny w godz. 10-13 ,2.05 – czynny w godz. 15-19, 3.05 – czynny w godz. 10-13, 4.05 – czynny w godz. 15-19, 5-6.05 – czynny w godz. 10-17.

Działać będzie już także Wakepark, który sezon zainauguruje 28-29 kwietnia. To zainstalowany na brzegu myślęcińskiego stawu wyciąg, dzięki któremu za pomocą przypiętej do stóp specjalnej deski można wykonywać niesamowite ewolucje. Chętni mogą skorzystać m.in. z możliwości nauki, a ci, którym brakuje śmiałości, mogą oglądać popisy tych, którzy świetnie już sobie radzą. Przy wyciągu działają plażowy bar i boisko do siatkówki. Wakepark będzie czynny w godz. 10-20. Szczegóły na profilu facebook.com/wakeparkbydgoszcz/

Ci, którzy chcą uciec od zgiełku, spokój znajdą w Ogrodzie Botanicznym, który od maja otwarty będzie w godz. 9-22 (w kwietniu godzinę krócej). Wstęp jest bezpłatny.

Pojazd kołowy stylizowany na ciuchcię w związku z przewidzianymi utrudnieniami komunikacyjnymi na terenie parku w dniu 1 maja zacznie kursować od 3 maja. Kolejka kursuje tylko w weekendy i dni świąteczne w godz. 11-18.

W czasie majówki działać będą wszystkie punkty gastronomiczne na terenie parku.

Zapraszamy!!

Partnerzy

Sponsorzy