Dzień NATO w Myślęcinku!

Wersja do wydrukuWersja PDF

Wystawa sprzętu wojskowego, występy orkiestr dętych, biegi przełajowe, a także koncerty i wiele atrakcji dla najmłodszych – w sobotę 15 września w Myślęcinku odbędzie się Dzień NATO w Bydgoszczy

Impreza odbędzie się w godzinach 13-18 na Różopolu. Podczas Dnia NATO odbędą się m. in. statyczne pokazy sprzętu i ekspozycje wyposażenia wojskowego przygotowane przez jednostki NATO i Wojsko Polskie.  Gościć będziemy reprezentantów wojsk amerykańskich (91. Batalion Inżynieryjny, 1. Dywizji Kawalerii z Fort Hood w Teksasie), którzy także przygotowali atrakcyjne pokazy sprzętu.
Będzie można podziwiać występy sceniczne zespołów muzycznych i  orkiestr  dętych. Szczególną atrakcją może być występ częstochowskiej orkiestry Dudziarzy w pokazie musztry. Reprezentanci służb mundurowych zmierzą swoje siły w widowiskowym biegu z przeszkodami „Terenowa Masakra”.
Dla mieszkańców, podobnie jak w zeszłym roku, przygotowaliśmy bieg na orientację „NATO RACE”, w którym bardzo przyda się wiedza na temat lokalizacji i kompetencji bydgoskich jednostek NATO. Uczestnicy będą mieli za zadanie podążać trasą, na której zlokalizowane są ważne miejsca militarnej mapy miasta.
W czasie pikniku nie zabraknie atrakcji dla całych rodzin: dzieci będą mogły skorzystać z przygotowanych dla nich animacji: m. in. tory przeszkód, malowanie twarzy, dmuchańce, tory zabaw, przejażdżki kucami i paintball. Odbędą się także pokazy sprzętu strażackiego, policyjnego, a także ćwiczenia psów służbowych.
Warto podkreślić, że Dzień NATO jest z założenia nie tylko okazją do dobrej zabawy,  ale także integracji  bydgoszczan  z żołnierzami z całego świata, którzy pełnią służbę wojskową w naszym mieście w ramach struktur NATO.
Z okazji Dnia NATO przejazdy komunikacją miejską będą darmowe. Zwiększona zostanie także częstotliwość kursów autobusów linii 52. W miejsce kursujących na co dzień na trasie do Myślęcinka krótkich tramwajów, pojadą tramwaje dłuższe.
PROGRAM:
13:00 – rozpoczęcie
13:05 – występy dla dzieci
13:45 – występ Zespołu „Błękitne Berety”
14:10 – oficjalne otwarcie
14:20 – start Terenowej Masakry dla służb mundurowych- wspólny start dla wszystkich drużyn
14:25 – pokaz psów Wojewódzkiej Komendy Policji w Bydgoszczy
14:45 – koncert  Młodzieżowej Orkiestry Dętej Zespołu Szkół Elektronicznych
w Bydgoszczy
15:30 – Ogłoszenie wyników konkursu: „Wiedzy o NATO”, „NATO Race”, „Terenowa Masakra”, wręczenie nagród na scenie 
16:00 – występ Zespołu „Błękitne Berety”
16:30 – pokaz/musztra/koncert Częstochowskiej Orkiestry Dudziarzy
17:00 –  koncert Zespołu  „Niedzielni Kierowcy”
18:00 –  zakończenie
Atrakcje dla dzieci: dmuchańce, tory zabaw, przejażdżki kucami, animacje o tematyce wojskowej. Inne atrakcje: bieg na orientację NATO Race dla mieszkańców, „Terenowa Masakra dla służb mundurowych”, grochówka, foodtruck, wystawa sprzętu wojskowego, paintball.
Głównym celem festynu z okazji Dnia NATO  jest zaprezentowanie Bydgoszczy jako niekwestionowanej Polskiej Stolicy NATO. To w naszym mieście znajduje się kilka jednostek Paktu Północnoatlantyckiego w tym: Centrum Szkolenia Sił Połączonych NATO, Grupa Integracyjna Sił NATO, 3. Batalion Łączności NATO, Centrum Eksperckie Policji Wojskowych NATO, a także Zespół Wsparcia Teleinformatycznego NATO (jednostka na terenie JFTC).

Partnerzy

Sponsorzy