Majowy weekend w Myślęcinku

Wersja do wydrukuWersja PDF

Długi majowy weekend warto spędzić w Myślęcinku. Przed nami m.in. pokaz strzyżenia owiec i rozpoczęcie sezonu motocyklowego.

W środę 1 maja do Myślęcinka zawitają po raz kolejny miłośnicy motocykli. O godzinie 13 z placu przed Tesco w kierunku parku wyruszy parada, która na miejsce dotrze do godziny 14. Na głównych parkingach odbędzie się uroczyste święcenie maszyn.

W czwartek 2 maja natomiast w zoo możemy być świadkami tradycyjnej strzyży owiec. Rozpoczynamy o godzinie 11 w dziecięcym zoo. Tam doświadczony strzygacz dokonana ścięcia runa mieszkańców minizoo. Lekarz weterynarii wykona profilaktyczne zabiegi weterynaryjne. Następnie, w drewnianym pomieszczeniu tuż obok, będzie można oglądać włos pod binokularem oraz dowiedzieć się ciekawostek o włosach i sierści zwierząt. Później zapraszamy na wybieg kuców, gdzie opiekunowie zwierząt pokażą i opowiedzą o tym, jak się pielęgnuje kucyki.

To nie koniec atrakcji w myślęcińskim zoo, ponieważ w niedzielę 5 maja odbędzie się tam dzień niedźwiedzi. O godz. 11 przewidziano pokaz karmienia, a obok wybiegu porozwieszane zostaną  informacje o okazach żyjących na całym  świecie. Wystarczy kupić bilet wstępu (normalny 18 zł, ulgowy 12 zł)  i spędzić dzień nie tylko przyjemnie, ale także pożytecznie.

Od 1 maja korzystać będzie można z plaży tuż obok polany grillowej.

Swoje regularne kursy w weekendy rozpocznie 3 maja pojazd kołowy stylizowany na ciuchcię. Jeździć będzie w soboty, niedziele i święta co godzinę od 11 do 18 włącznie. Początek trasy przy punktach gastronomicznych obok głównych parkingów parku. Cena biletu to 5 zł i 3 zł.

Przez cały majowy weekend wszystkie atrakcje parku będą czynne zgodnie z harmonogramem!
 

Partnerzy

Sponsorzy