Międzynarodowy Dzień Wydry

Wersja do wydrukuWersja PDF

Zapraszamy na święto wydry w sobotę 1 czerwca.

Ogród Zoologiczny w Bydgoszczy zaprasza młodych i starszych miłośników wydr i nie tylko na wspólną zabawę z okazji Miedzynarodowego Dnia Wydry, który celebrować będziemy 1 czerwca. Spotkanie rozpoczyna się o godz. 12 startem rodzinnej gry terenowej "Tropem małych drapieżników". Uczestnicy tworzą drużyny, które w trakcie gry odkrywają tajemnice świata zoologicznego i jego mieszkańców. Następnie dzieci i dorośli będą mogli wykazać się talentami malarskimi w konkursie plastycznym "Wydra w przyrodzie", a prace wykonywane będą węglem, farbami plakatowymi i kredą na chodnikach ogrodu.

O godz. 14 rozpocznie się pogadanka o ciekawostkach z życia wyjątkowego gatunku wydr, jakim jest wydra morska.

Kolejnym wydarzeniem dnia będzie pokaz treningu i karmienia wydr, który rozpocznie się o godz. 14.40.

Na zakończenie dnia zapraszamy na I Turniej o Puchar Kierownika zoo "MARLENKA 2019- WSZYSTKO O WYDRACH". Po nim nastąpi rozdanie nagród dla wszystkich zabaw i konkursów, uhonorowani zostaną także laureaci konkursu literackiego "Wydrzym głosem".

Dzień Wydry zakończy przemarsz z wydrzym pyszczkiem.

Dzieci przebrane za wydry wchodzą do zoo za darmo, pozostali płacą 18 zł (bilet normalny) i 12 zł (bilet ulgowy).

Do zobaczenia w Dzień Dziecka w zoo!

Międzynarodowy Dzień Wydry to inicjatywa międzynarodowej fundacji na rzecz ochrony gatunków wydr (IOSF), która jest jedyną organizacją zajmującą się wyłącznie ochroną i opieką nad wydrami w oparciu o ponad 20 lat badań naukowych w Wielkiej Brytanii i na całym świecie.

Partnerzy

Sponsorzy