Ogród Botaniczny

LPKiW "Myślęcinek" działa na rzecz zachowania różnorodności biologicznej województwa kujawsko-pomorskiego!!

Z radością informujemy, że 16 kwietnia 2018 r. Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska w Bydgoszczy podpisał umowy o współpracy z Ogrodem Botanicznym Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, Ogrodem Botanicznym Leśnego Parku Kultury i Wypoczynku „Myślęcinek” oraz z Ogrodem Botanicznym Instytutu Hodowli i Aklimatyzacji Roślin – Państwowego Instytutu Badawczego.
Celem umów jest prowadzenie wspólnych działań na rzecz zachowania różnorodności biologicznej województwa kujawsko-pomorskiego związanych z podejmowaniem ochrony

Zimowe zwiedzanie Ogrodu Botanicznego w Myślęcinku!!

Ogród Botaniczny w okresie ferii zaprasza na zimowe zwiedzanie z przewodnikiem w poniedziałki (12 lutego i 19 lutego), i w środy (14 lutego i 21 lutego) w godz. 11-12. Podczas spotkania uczestnicy dowiedzą się m.in. jakie prace prowadzone były przed zimą, by przygotować ogród na chłody, jakie gatunki budzą się teraz do życia. Chętni proszeni są o zapisy pod numerem tel. 885 550 395 w godzinach od 7 do 14 dnia poprzedzającego zwiedzanie. Zbiórka spacerowiczów w dniu zwiedzania o godz. 10,50 na parkingu przed Karczmą Kujawską przy ulicy Konnej.

Plener rzeźbiarski rozpoczęty

XXIII Ogólnopolski Plener Rzeźbiarski uważamy za rozpoczęty. Do konkursu przystąpiło 10 grup z 6 szkół. Najwięcej, bo aż 5 zespołów jest z naszego, bydgoskiego plastyka :)
Natomiast konkurencja jest bardzo mocna- jednocześnie udział biorą uczniowie z takich miast jak: Szczecin, Koszalin, Zduńska Wola, Katowice i Lublin.

Do dyspozycji uczniów zostali oddelegowani nasi pracownicy-pilarze, którzy pomagają przy "większych cięciach" przy okazji czuwając nad ich bezpieczeństwem.

Za wszystkich uczestników trzymamy kciuki.

Partnerzy

Sponsorzy