Pszczoły królują w Myślęcinku!

Wersja do wydrukuWersja PDF

Trwa drugi tydzień półkolonii dla dzieci z gminy Białe Błota, podczas których myślęcińskie pszczoły są głównymi, oczywiście pozytywnymi bohaterami.

Myślęcinek to nie tylko dom pszczół za sprawą pasieki i hoteli dla dzikich zapylaczy, ale także dzięki temu świetne miejsce do uczenia się o tym, jak ważne są te małe stworzonka dla istnienia ludzkości. Podczas spotkań edukacyjnych z pracownikami myślęcińskiego botanika i Mateuszem Andryszakiem, który prowadzi z powodzeniem w parku pasiekę, dzieci uczą się na temat tego, jak nasze zachowanie może pomóc tym ważnym owadom, jakie rośliny są dla nich przyjazne, czego nie powinno się robić, by im nie zaszkodzić, ale także uczestnicy dowiadują się praktycznych informacji na temat profesji pszczelarza i pozyskiwania miodu, co jest bardzo ciekawe. Innym, ważnym tematem poruszanym podczas spotkań jest bioróżnorodność. Trwające właśnie półkolonie zakończą się w piątek 31 lipca, jednak zapraszamy wszystkie chętne grupy do zapisów na podobne zajęcia pod numerem telefonu 52 328 00 09 wew. 23.

Myślęcinek jest zaangażowany we wdrażanie i promocję działań mających na celu ochronę pszczoły miodnej i dzikich zapylaczy współpracując z Miastem Bydgoszcz w Lokalnej Grupie Urbact BeePathNet, która wspiera realizację międzynarodowego projektu BeePathNet („Budowanie i łączenie miast świadomych roli pszczół w Europie”) mającego na celu ochronę pszczoły miodnej i dzikich zapylaczy poprzez podnoszenie świadomości ekologicznej mieszkańców miast i promowanie pszczelarstwa w mieście.
Link do strony projektu BeePathNet w Bydgoszczy: https://www.bydgoszcz.pl/rozwoj/projekty-miedzynarodowe/beepathnet/
FB projektu w Bydgoszczy: https://www.facebook.com/Beepathnet-Bydgoszcz-104085087713891/

Partnerzy

Sponsorzy