Strzyżenie owiec w ZOO

Wersja do wydrukuWersja PDF

Jak co roku o tej porze zapraszamy do ZOO na pokaz strzyżenia owiec. Spotykamy się w Mini ZOO w piątek, 4 maja o godzinie 11. Podczas prezentacji  zobaczymy w jaki sposób strzyże się owce. Jest to zabieg niezbędny przed latem, gdyż myślęcińskie okazy pokryte są grubym runem. Następnie pracownicy akademiccy Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego w Bydgoszczy zaproszą na mikroskopową ocenę włosa. Będzie można również dowiedzieć się o jego budowie, a także porównać ludzki włos z sierścią ssaków, czy też ptasim piórem.

Informacja organizacyjna: w przypadku dużych opadów deszczu ze względu na bezpieczeństwo zwierząt i ludzi strzyża się nie odbędzie.

Przypominamy, iż przez cały długi majowy weekend zoo czynne będzie w godz. 10-19. Cena biletu to 15 zł (normalny) i 10 zł (ulgowy). W kwietniu 30 kwietnia ZOO jest czynne w godz. od 10 do 18, w maju Zoo czynne jest codziennie w godz. od 10 do 19.

Na terenie ZOO prezentowana jest wystawa pn. "Fotografia Dzikiej Przyrody'. W skład wystawy wchodzą prace fotograficzne najlepszych fotografów przyrody nagrodzonych w prestiżowym konkursie Wildlife Photographer of the Year organizowanego przez BBC Wildlife i Natural History Museum w Londynie. Przepiękne fotogramy można zobaczyć zaraz w pobliżu pawilonu Akwarium Terrarium. Organizatorem wystawy jest Agencja ZEGART Jerzego Zegarlińskiego z Bydgoszczy.

Zapraszamy na majowy spacer do ZOO!!!

Partnerzy

Sponsorzy