Kampania EAZA: "Dwa Bieguny, Cały Świat"

Wersja do wydrukuWersja PDF
Aktualności: 

Ogród Zoologiczny w Bydgoszczy również w tym roku przystępuje do kampanii Europejskiego Stowarzyszenia Ogrodów Zoologicznych i Akwariów pn.  "Dwa Bieguny, Cały Świat". Zapraszamy małych i dużych bydgoszczan oraz ich gości w sobotę 19 lipca w godz. od 13 do 16 na polankę przy wejściu, by wspólnie poznawać świat Arktyki i Antartydy przez zabawę.

Co roku Europejskie Stowarzyszenie Ogrodów Zoologicznych i Akwariów EAZA organizuje projekty związane z ochroną otacząjącego nas świata. Na najbliższe dwa lata, tj. 2014 i 2015, została ustanowiona kampania pn. "Pole to Pole", czyli "Dwa Bieguny, Cały świat".

91Bydgoski projekt jest to forma aktywnego uczestnictwa w zabawie poprzez realizację zadań zgodnie z kartą pracy, którą należy zapełnić pieczątkami. Ważność tych pieczątek jest istotna, gdyż zapieczętowana karta pracy daje możliwość udziału w losowaniu nagród. Aktywność ta ma na celu uczulenie uczestników na problemy związane z ochroną naturalnego środowiska i zwierząt tam żyjących. Bardzo ważnym elementem tegorocznej kampanii jest problem  redukcji emisji CO2 i oszczędzania energii, dlatego wszyscy uczestnicy wezmą udział w akcji "Wyciągnij wtyczkę z gniazdka" (Pull the plug) i dowiedzą się dlaczego warto to robić. 91Informacji o samej kampanii będzie można się dowiedzieć w czasie króciutkiej pogadanki. Około godz. 14.40 zapraszamy do wspólnego utworzenia góry lodowej, tutaj zadziałać musi wyobraźnia i pomysłowość uczestników. Kolejnym punktem programu jest odwiedzenie woliery z sowami śnieżnymi, usłyszymy tam opowieści o ich zwyczajach, zachowaniach i biologii tych ptaków. Sowa śnieżna jest jednym z gatunków flagowych kampanii EAZA.

91

Nasze zoologiczne spotkania zazwyczaj kończa się wspólnym karmieniem zwierząt, i tym razem w ten właśnie sposób zakończymy pobyt w ZOO, karmiąc niedźwiedzie, żubr, daniele, dziki, wydry, szopy i makaki. (Karmienie rozpoczynamy ok. godz. 15.00)

Więcej informacji o kampanii pod linkiem

 

Partnerzy

Sponsorzy