Edukacja

Wersja do wydrukuWersja PDF
1. Życie drzewcały rokWycieczka po ogrodzieCzy wiecie, jak zbudowane jest drzewo? Do czego służą liście, a do czego kora? Wędrując po ogrodzie spróbujemy odkryć sekrety niezwykłych drzew.
2. Wiosenne przebudzeniemarzec-kwiecieńWycieczka po ogrodzieKiedy zieleni jeszcze brak, a na zewnątrz szaro i chłodno, pierwsze wiosenne kwiaty cieszą nasze oko. Zapraszamy na spacer w poszukiwaniu pierwszych oznak wiosny.
3. Kolorowo, pachnąco wśród ogrodowych alejek Maj-sierpieńWycieczka po ogrodzieW najbardziej pachnące i kolorowe miesiące roku warto wybrać się na spacer do Ogrodu Botanicznego. Za pomocą zmysłów wzroku, węchu i dotyku będziecie mogli poznać kwitnące rośliny.
4. Drzewa polskich lasów maj-październikWycieczka po ogrodzieDąb, lipa, klon, sosna-to tak dobrze znane nam nazwy. Czy potraficie rozpoznać rodzime gatunki drzew? Podczas spaceru poznacie cechy, które pozwolą Wam unikać błędów.
5. Pracowite życie pszczół maj-wrzesień Zajęcia terenowe+ zajęcia plastycznePszczoły produkują pyszny miód, ale także zapylają kwiaty, dzięki czemu mamy owoce i warzywa. Podczas zajęć dzieci poznają różne ciekawostki z życia zapylaczy. Dowiedzą się także, jak zbudowana jest pszczoła.
6. Opowieści BożonarodzeniowegrudzieńZajęcia plastyczno-terenowe Jemioła nad stołem, siano pod obrusem i zielona choinka. Wiele zwyczajów związanych ze świętami Bożego Narodzenia ma swoje źródło w przyrodzie. Odnajdziemy je wspólnie podczas zimowego spaceru. Przygotujemy także inspirowaną naturą świąteczną dekorację-stroik.
7. Wielkanocne alleluja! marzec-kwiecieńZajęcia plastyczne i terenowe Z czego przygotować wielkanocną palmę? Czym różni się kraszanka od pisanki? Odkryjmy wspólnie tradycje wielkanocne. Dzieci przygotują też stroiki wielkanocne, które ozdobią ich domy podczas nadchodzących świąt.
8. Łąka na talerzumarzec-październikZajęcia terenoweCzy wiecie, że codziennie w drodze do szkoły czy na plac zabaw mijacie rośliny, które można zjeść? I choć zielone, nie jest to tylko trawa? Mlecz to nie mniszek lekarski, a jasnota biała nie parzy, choć przypomina pokrzywę? Te różnice odkryjecie i poznacie podczas zajęć.
9. Siedliska naszego regionu kwiecień-październikZajęcia terenowe Myślęciński Ogród Botaniczny bogaty jest w różne siedliska przyrodnicze. Buczyna, łęgi, bory, łąki, murawy. Zapraszamy na spacer. Wskażemy charakterystyczne gatunki roślin dla danego siedliska.
10. Zimozielonecały rokZajęcia terenowe/ zajęcia w sali Liście czy igły? A może szpilki? Dlaczego sosna, świerk, cis czy jodła nie tracą liści, modrzew tak? U nas w ogrodzie dowiecie się wszystkiego na temat roślin nagozalążkowych.
11 Rośliny przyjazne dzikim zapylaczomkwiecień-wrzesieńZajęcia terenowe/ zajęcia w sali Owady po zimie szukają roślin, żeby posilić się  i wzmocnić na nowy sezon. Czy znacie gatunki, które są dla nich najbardziej pożyteczne, czyli dają nektar i pyłek?

 

  Daty i tematykę należy ustalić z wyprzedzeniem pod numerem tel. 883319228 lub 885550395. 
 
  
 

  

Partnerzy

Sponsorzy