Bieg na szpilkach - The High Heels RUN Bydgoszcz.

Wersja do wydrukuWersja PDF

26 sierpnia 2017 zapraszamy do Wakepark Bydgoszcz na 2 edycję biegu na szpilkach The High Heels RUN Bydgoszcz. Ten najbardziej zwariowany bieg w okolicy ma zwrócić uwagę kobiet na profilaktykę, regularne badania które pozwalają na całkowite wyleczenie raka szyjki macicy. Wspierają nas wspaniali ludzie w tym aktualne Mistrzynie Polski - koszykarki Wisła Can-Pack Kraków. Kobiety - ostatnia sobota wakacji - szpilki na nogi i biegiem do Wakepark Bydgoszcz ! Spotykamy się w sobotę, od godziny 10 w Wakepark Bydgoszcz. Bieg w szpilkach na dystansie 300m to nie tylko świetna zabawa, ale przede wszystkim szczytny cel!

The High Heels RUN Bydgoszcz to bieg w szpilkach, którego celem jest wsparcie osób chorujących na raka i propagowanie badań profilaktycznych. W ubiegłym roku odbyła się pierwsza edycja, z której dochód przeznaczony został na Ogólnopolską Organizację Kwiat Kobiecości. W tym roku idziemy o krok dalej – przygotowujemy zespół specjalistów, którzy będą służyli wsparciem przez cały rok!

W tej imprezie mamy jeden cel – energią, zabawą i uśmiechem zwalczyć raka! Brzmi nierealnie? Przecież śmiech to zdrowie! Brzmi banalnie? Nie zupełnie! Pracujemy z grupą ekspertów, którzy na podstawie najnowszych badań z zakresu psychoonkologii są w stanie przedstawić jak pozytywne myślenie i śmiech wpływają na nasze zdrowie. Co więcej, otrzymaliśmy wsparcie znanego dr n. med. Mariusza Wirgi – dyrektor ds. medycznych Onkologii PsychoSpołecznej w Instytucie Onkologii im. Malcolma Todda w Centrum Medycznym Long Beach memorial, w Long Beach w Kalifornii. Przede wszystkim to doświadczony psychiatra, stosujący szeroką wiedzę w zakresie terapii poznawczo-behawioralnej, psychoonkologii etc. w celu poprawy jakości życia, funkcjonowania psychicznego i długości życia u osób z chorobami nowotworowymi i ich bliskich. Jest to dla nas niesamowite wyróżnienie i potwierdzenie, że takie wydarzenia jak nasze są bardzo potrzebne.
Zastanawiasz się jak ma wyglądać nasza współpraca? To bardzo proste – przedstawimy to w kilku krokach.
1. Zdjęcie z tabliczką SZPILKA w RAKA – Twoje zdjęcie ukaże się na naszym profilu www.facebook.pl/hhrunbydgoszcz Ty je udostępnisz – dzięki temu, wzmocni to Twój pozytywny wizerunek, a my zyskamy jeszcze szerszy zasięg i trafimy do większego grona.

SZPILKA w RAKA to symbol, który pokaże naszą solidarność, zgodność i walkę z tym co dotyka każdego! Wspólnie swoją energią, entuzjazmem i uśmiechem możemy wywołać dyskusję na tematy ważne - w tym rozumieniu jest to profilaktyka związana z badaniami ginekologicznymi, a także zmaganie się z chorobami nowotworowymi. Tutaj dochodzimy do powszechnego określenia jakim jest RAK! Jest to nowotwór złośliwy, który jest bohaterem negatywnym - naszą rolą jest pokazanie, że mówiąc o nim głośno możemy go szybciej wykryć i wyleczyć. Zniszczmy go, zanim on zniszczy kogoś z nas!

2. Zostań Ambasadorem akcji SZPILKA w RAKA – dzięki wizerunkowemu wsparciu znanych osób nasza akcja będzie bardziej wiarygodna dla odbiorców, a także znacznie bardziej angażująca. Istotnym elementem w tej kampanii jest jej zasięg – im więcej osób o niej usłyszy, tym większa szansa, że chociaż jedna osoba pójdzie na badania kontrolne. W dzisiejszym świecie społeczeństwo chętnie naśladuje znane osoby np. robiąc sobie zdjęcia - jeden w mediach społecznościowych buduje poczucie wspólnego działania w słusznej sprawie.

3. Wspólnie z nami stwórz grupę wsparcia psychoonkologicznego - to nasz główny cel! Poprzez event The High Heels RUN Bydgoszcz i kampanię społeczną SZPILKA w RAKA powiększamy świadomość w tematyce nowotworowej, jednak na tym nasza praca się nie kończy. Chcemy zapewnić osobom chorującym i ich najbliższym miejsce, w którym zawsze odnajdą wsparcie. Psychoonkologia to w Polsce bardzo zaniedbany temat, a każdy z nas wie, że na nasze zdrowie fizyczne ma ogromny wpływ zdrowie psychiczne. Pozytywne nastawienie do ludzi i otaczającego nas świata jest istotnym elementem funkcjonowania. Niestety ciężko myśleć o pozytywnym nastawieniu kiedy dowiadujemy się, że mamy raka. Stąd też zrodził się pomysł założenia grupy wsparcia. W naszym mieście mamy największe Centrum Onkologii w kraju i właśnie dlatego chcemy, aby nasza grupa powstała w Bydgoszczy!
Wydarzenie High Heels Run jest jednym z pierwszych takich wydarzeń w Polsce, a jednocześnie pierwszym w województwie Kujawsko-Pomorskim. Działania takie cieszą się ogromną popularnością na świecie, dlatego też chcemy poprzez zabawę i delikatną rywalizację skłonić kobiety do profilaktyki i chęci pogłębiania wiedzy na temat własnego zdrowia. W takich wydarzeniach kobiety jednoczą się i dają sobie wzajemne ogromne wsparcie, które dla osób dotkniętych chorobą jest bardzo ważne. Dlatego też poszukujemy znanych i lubianych, którzy poprzez wsparcie projektu High Heels RUN Bydgoszcz pokażą innym, że warto wspierać takie inicjatywy, a przede wszystkim dbać o swoje zdrowie. Przykład znanych osób zawsze dodaje odwagi, a dodatkowo prowokuje do mówienia o konkretnej akcji.

Partnerzy

Sponsorzy