Ferie zimowe w Myślęcinku

Wersja do wydrukuWersja PDF

Myślęcinek jest rewelacyjnym miejscem, by spędzić ciekawie ferie. Warto skorzystać z propozycji zajęć, które w otoczeniu przyrody będą dla dziecka nie tylko wartościowym sposobem na spędzenie wolnego czasu, ale także przyjemnością

Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Ekologicznej zaprasza na półkolonie i kolonie. Pierwsza w propozycji odbędzie się w terminie 14-18 stycznia i jest przeznaczona dla dzieci w wieku 7–10 lat. Półkolonie odbywać się będą od poniedziałku do piątku w godzinach 7.30-15.30 (istnieje możliwość indywidualnych uzgodnień godzin przybycia i odbioru dziecka). W programie m.in. zajęcia przyrodnicze, obserwacje mikroskopowe, doświadczenia laboratoryjne, warsztaty plastyczne, gry i zabawy, spotkanie w Ogrodzie Zoologicznym, ognisko z pieczeniem kiełbasek, zabawy na świeżym powietrzu. Koszt uczestnictwa to 400 zł za dziecko. Cena obejmuje śniadanie, drugie śniadanie, obiad, napoje, opiekę, ubezpieczenie NNW. Aby zapisać dziecko należy dokonać zgłoszenia osobiście lub telefonicznie (Polana Zacisze, ul. Hipiczna, tel. 52 328 00 01, e-mail: bcee@bcee.bydgoszcz.pl), wpłacić 50 zł zaliczki w ciągu 5 dni od dokonania zgłoszenia, wypełnić kartę kwalifikacyjną oraz zapoznać się z regulaminem dostępnym na www.bcee.bydgoszcz.pl .
Dzieci w wieku 7 – 12 lat mogą wybrać także kolonie z jazdą konną w dniach 21 – 25 stycznia. W programie m.in. jazda konna, zajęcia przyrodnicze, obserwacje mikroskopowe, doświadczenia laboratoryjne, warsztaty plastyczne, gry i zabawy, spotkanie w Ogrodzie Zoologicznym, ognisko z pieczeniem kiełbasek. Koszt uczestnictwa to 700zł za dziecko. Cena obejmuje nocleg, śniadanie, obiad, kolację, napoje, jazdę konną, opiekę, ubezpieczenie NNW. Zapisu należy dokonać w tej samej formie, jak w przypadku zajęć półkolonijnych, zaliczka wynosi 100 zł.

Na zajęcia dla dzieci od 7 lat zaprasza także Ośrodek Rekreacji Konnej „Pod aniołami”. Oferuje turnusy 5-dniowe w następujących terminach:
1)14.01.19 – 18.01.19
2)21.01.19 – 25.01.19
W programie: dwie godziny jazdy dziennie – dla dzieci jeżdżących samodzielnie (tj. bez lonży ) i dwa razy po 30 minut lonży dla jeźdźców początkujących, codzienny udział w życiu stajni – pielęgnacja i siodłanie koni, utrzymywanie porządku w boksach i na padoku itp., zajęcia teoretyczne dotyczące koni, inne atrakcje (przejażdżka bryczką, zajęcia z woltyżerki, gry i filmy o tematyce jeździeckiej), obiad, napoje zimne i ciepłe. Zajęcia prowadzone są od poniedziałku do piątku od godz. 8 do 16. Cena to 600 zł. Każdy uczestnik jest objęty ubezpieczeniem grupowym NNW.
Aby zgłosić dziecko na zajęcia należy: wypełnić kartę kwalifikacyjną oraz podpisać regulamin, dokonać zgłoszenia osobiście lub telefonicznie: Ośrodek Rekreacji Konnej „Pod Aniołami” ul. Konna 10, tel. 724 560 016, e-mail: biuro@myslecinek-konie.pl, wpłacić 100 zł zadatku.
Formularz zgłoszeniowy do pobrania na stronie:
http://rekreacja.konna.pod.aniolami.pl/wakacjeferie-w-siodle/ferie-w-sio...

Ofertę przygotowało także zoo. Tegoroczne ferie odbędą się pod hasłem „Zostaw w krzakach tego zwierzaka”. Podczas spotkania uczestnicy zapoznają się z biologią i życiem zająca, sarny, puszczyka, kosa, grzywacza i kawki.  Zaprosimy również do zadań i działań plastyczno-technicznych.
Aby wziąć udział w spotkaniach, wymagane są zapisy pod numerem telefonu 52 328 00 09 od poniedziałku do piątku (od 7-15).
Grupy zorganizowane mogą spotkać się od poniedziałku do piątku o godz. 10 i 12. Dzieci z rodzicami zaproszone są 19 stycznia na godz. 12.

Poza tym, od 12 stycznia do 10 marca w holu Akwarium Terrarium będzie można podziwiać zdjęcia pana Radosława Kożuszka- wykładowcy akademickiego, podróżnika i fotografa dzikiej przyrody.

Partnerzy

Sponsorzy