Odkryjcie z nami tajemnice Myślęcinka!

Wersja do wydrukuWersja PDF

Zapraszamy na drugą edycję cyklu wycieczek „Myślęcinek, którego nie znacie”!

Myślęcinek jako park powstał w latach 70., jednak historia jego terenów i tego, co się na nich znajdowało, sięga ubiegłych wieków. Spacerując po nim nie zawsze zdajemy sobie z tego sprawę, jak wiele tajemnic skrywa. Chcemy pokazać park od kuchni i zabrać chętnych w miejsca, o których nie wszyscy wiedzą. Dlatego powtórnie zapraszamy na trzy niezwykłe wycieczki z przewodnikiem. Pierwsza z nich to „Tajemniczy Ogród Botaniczny” i odbędzie się w niedzielę 31 marca. Trasa będzie wiodła malowniczymi, niezbyt popularnymi ścieżkami. Wiesz, gdzie znajduje się piramida, krąg energetyczny i do czego służą? Poza rozwiązaniem tych zagadek, w planie oglądanie niesamowitej panoramy Bydgoszczy, poszukiwania najstarszego dębu w ogrodzie, żywej skamieniałości – metasekwoi chińskiej, ale też szukanie oznak wiosny i „malowanie ogrodu”! Wystarczy zabrać ze sobą wygodne obuwie. Zbiórka o godzinie 11 na parkingu przy wejściu do ogrodu od ulicy Konnej. Spacer potrwa ok. 2 godz. Koszt to 10 zł od osoby.
Drugą propozycją jest „Sekretne życie zwierząt w zoo”, które odbędzie się w niedzielę 7 kwietnia o godz. 15. Przewodnik zdradzi uczestnikom wycieczki tajniki treningu behawioralnego, tajemnice zwierzęcej diety i sekrety owadziego świata. Maksymalna liczba uczestników to 50 osób. Spacer potrwa ok. 2,5 godz. Koszt to 20 zł od osoby.
W niedzielę 14 kwietnia natomiast wyruszymy szlakiem tajemnic Myślęcinka. Takie wycieczki to rzadkość! Zapraszamy do odwiedzin miejsc, do których podczas spacerów zazwyczaj nie docieramy. Sprawdzimy, gdzie przebiega 18. Południk, obejrzymy wspaniały widok na Bydgoszcz, zajrzymy do Hotelu „Pałac”, zobaczymy pozostałości umocnień obronnych z czasów dwóch wojen światowych, posłuchamy opowieści o starym browarze, a na koniec usiądziemy przy ognisku w Ośrodku Rekreacji Konnej (warto przynieść ze sobą kiełbaskę). Wszystko to pod opieką przewodnika. Startujemy o godzinie 11 z głównych parkingów Myślęcinka. Objazd kolejką parkową potrwa ok. 2,5 godz. Maksymalna liczba uczestników to 40 osób. Koszt to 20 zł od osoby. Szczegóły znajdują się w regulaminie.
Bilety na wszystkie imprezy można kupić za pośrednictwem portalu www.tickeo.pl. Dodatkowo, wejściówki na pierwszą z imprez będą dostępne także tuż przed rozpoczęciem wycieczki u przewodnika, a na dwie pozostałe – w kasie zoo w godzinach jej działania  (wtorek-niedziela 10-17).

DataZałącznikWielkość
2019-03-18Plik Regulamin11.83 KB

Partnerzy

Sponsorzy