W Myślęcinku każdy może być kolarzem górskim

Wersja do wydrukuWersja PDF

W najbliższą niedzielę fani mocnych wrażeń będą mogli poszaleć na rowerach górskich w Myślęcinku na KujawiaXC, pierwszych zawodach MTB w regionie.

Będzie to tradycyjne już rozpoczęcie sezonu kolarzy górskich. Zawodnicy podzieleni będą ze względu na wiek i płeć.  Na trasę wyruszyć można od 13 roku życia. Każdego obowiązują zapisy, które w dniu imprezy rozpoczną się o godzinie 9  i uiszczenie opłaty wpisowej (do 22 marca na konto organizatora lub w niedzielę  w biurze zawodów). Swój udział można zgłosić przez internet na stronie kujawiaxc.pl. Start na polanie przy Centrum Edukacji Ekologicznej. Na zwycięzców poszczególnych kategorii czekają trofea, nagrody rzeczowe. Każdy uczestnik otrzyma natomiast napoje i posiłek regeneracyjny. Obowiązkowo należy mieć ze sobą kask.  Swój udział zapowiedziało już ponad 70 osób.

Równolegle w Myślęcinku odbędzie się  kolejna edycja zawodów Czar Dwóch Kółek MTB. Są to zawody w kolarstwie górskim dla dzieci w wieku od 2 do 12 lat. Czeka na nie technicznie łatwa trasa, więc startować mogą również maluchy na rowerkach biegowych lub z bocznymi kółkami. Warunkiem uczestnictwa jest sprawność techniczna roweru (szczególnie hamulców) oraz posiadanie kasku rowerowego. Start w zawodach jest bezpłatny, a każdy uczestnik otrzymuje medal oraz drobne upominki od sponsorów. Więcej informacji na stronie  www.czar2kolek.pl.

91

 

Partnerzy

Sponsorzy