Wirtualna ścieżka dydaktyczna

Wersja do wydrukuWersja PDF

Jaki las nazywamy grądowym? Jakie owady zapylające zamieszkują hotel i co to hydrofit? Na te i inne pytania można znaleźć odpowiedź na wirtualnej ścieżce Kujawsko-Pomorskiego Centrum Edukacji Ekologicznej.

Cały czas wiele osób korzysta z tego, jak w czasie pandemii rozwija się rzeczywistość przenoszona do internetu. W środę 15 lipca udostępniona została wirtualna ścieżka dydaktyczna Kujawsko- Pomorskiego Centrum Edukacji Ekologicznej w Bydgoszczy. Dzięki temu osoby, które jeszcze nie dotarły do parku, będą mogły wiedzieć, co je czeka, gdy już tam pojadą, a osoby spoza Bydgoszczy zostaną zachęcone do wizyty. Co zrobić, by znaleźć się pośród lasu nie wychodząc z domu? Wystarczy zajrzeć na stronę www.oczymszumilas.pl.
Ścieżka rozpoczyna się na polanie przed Centrum. Tu zatrzymujemy się na chwilę, by poznać bliżej działalność ośrodka, a także wypocząć w cieniu drzew.
Kolejny punkt ścieżki prowadzi do największego myślęcińskiego stawu, tworząc stację Staw i szuwary. Na Polanie Śródleśnej poznajemy bogactwo roślin polnych, a także jej mieszkańców.
Z kolei czwartym punktem jest zachwycający las grądowy, przykład coraz rzadziej spotykanych lasów. 
Finał ścieżki znajduje się na malowniczej Alei trzech stawów.
              Warto dodać, że każdy punkt ścieżki opatrzony jest tablicą informacyjną z QR kodem, który umożliwi pobranie informacji ze strony.
Przyroda cały czas się zmienia, twórcy projektu o tym dobrze wiedzą. Dlatego też otoczenie będzie na bieżąco aktualizowane. Dzięki temu pokazana zostanie bioróżnorodność, a każdy odbiorca będzie mógł zachwycać się myślęcińskim pięknem w różnych porach roku. Celem ścieżki jest bowiem uwrażliwienie ludzi na obcowanie z naturą.
Program finansowany jest ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu.
Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Ekologicznej od trzech miesięcy działa jako część Szumilasu-miejsca spotkań. Realizuje program zielonej edukacji, niebawem na Facebooku pojawią się informacje o warsztatach skierowanych do dzieci z naszego regionu. Wszystkie zajęcia odbywać się będą nieodpłatnie.
Zapraszamy do śledzenia miejsca na stronie:
Fb: Kujawsko Pomorskie Centrum Edukacji Ekologicznej oraz Szumilas miejsce spotkań
www: www.oczymszumilas.pl
IG: Szumilas miejsce spotkań

Partnerzy

Sponsorzy