Jesienne wariacje w zoo

Wersja do wydrukuWersja PDF

W najbliższą sobotę (20 października) zoo zaprasza na „Jesienne wariacje”. Będzie wykonywanie zwierząt z warzyw i owoców, gra terenowa i spotkanie na temat „Jak dbać o zdrowie dzieci w naturalny sposób?”

Jesień to w myślęcińskim Ogrodzie Zoologicznym szczególny czas. Można zobaczyć, w jaki sposób zwierzęta przygotowują się do zimy. Spacer w najbliższą sobotę nie musi ograniczyć się do obserwacji mieszkańców zoo-o godzinie 14 rozpoczną się bowiem „Jesienne wariacje”. Na początek Bydgoska Kuźnia Zdrowia zaprosi do sali w pawilonie Akwarium Terrarium na pogadankę „Jak dbać o zdrowie dzieci w naturalny sposób?”.
Dowiemy się, jak świadomie budować u maluchów nawyki żywieniowe, aby w przyszłości były zdrowe i szczęśliwe, czego unikać w codziennej diecie, jaki ma to wpływ na zdrowie dzieci, a także jak znaleźć naturalne rozwiązania na podniesienie ich odporności. Pogadankę  poprowadzą Anna Andrzejewska - młoda mama, która w sposób naturalny dba o zdrowie swojej pociechy i Katarzyna Kujawa - magister zdrowia publicznego, trener medyczny, a także pasjonatka i praktyk dietoterapii. W godzinach 14.30-15.15 odbędzie się gra terenowa. Rozstrzygnięcie i wręczenie nagród tuż po zakończeniu. Od godz. 15.25 do 16.15 dzieci wraz z opiekunami przemienią się w artystów.  Będą mogli stworzyć zwierzęta z warzyw i owoców przy wejściu do pawilonu Akwarium Terrarium. Materiały będą dostępne na miejscu, warto jednak przynieść ze sobą nożyki do wycinania. Najlepsze prace zostaną nagrodzone.

Partnerzy

Sponsorzy