Kayah i Sylwia Grzeszczak gwiazdami Babiego Lata- Święta ulicy Gdańskiej!

Wersja do wydrukuWersja PDF

Kolejny raz będziemy bawić się na Święcie ulicy Gdańskiej w Myślęcinku. 9 września na Różopolu odbędzie się jubileuszowa 10 odsłona imprezy połączona z Babim Latem, czyli Festiwalem Aktywności Kobiet.

Trzecia edycja Babiego Lata, a także kolejne już Święto ulicy Gdańskiej rozpocznie się o godzinie 13.30. Impreza podzielona została  na wioski tematyczne: urody, dziecięcą, wsparcia, ciuchów, warsztatową i zdrowia.  W każdej z nich czekać będzie moc atrakcji. Na polanie pojawią firmy kosmetyczne, które nie tylko pokażą nowe trendy w makijażu i udzielą fachowych porad, ale też zadbają o to, by dzieci były kolorowe. Będzie można również zaopatrzyć się w tybetańskie kosmetyki. Kujawsko-Pomorska Szkoła Wyższa zadba o przyszłe panny młode. Dzięki Klinice położnictwa, chorób kobiecych i ginekologii onkologicznej Szpitala Uniwersyteckiego nr 2, a także Szkole Rodzenia Vita każda zainteresowana kobieta może zasięgnąć porady w kwestii położniczej, dietetycznej, oddać się relaksacyjnemu masażowi karku przeznaczonego dla pań w ciąży. W namiocie firmy BraMiracle będzie można się dowiedzieć, jak odpowiednio dobrać biustonosz.

Oprócz tego m.in. dzięki Stowarzyszeniu Przystań i Fundacji Nowe Pokolenie na najmłodszych czekają różnorakie animacje, zabawy, zajęcia plastyczne, konkursy z nagrodami, mini lunapark, konie.

Program „Festiwalu Aktywności Kobiet” został ułożony w ten sposób, by pośród wielu przyjemności i festiwalowych atrakcji panie, a także ich najbliżsi, mogli zapoznać się z ofertą Powiatowego Urzędu Pracy, a także skorzystać z propozycji wielu organizacji pozarządowych zachęcających  kobiety do szerszego udziału w życiu społecznym i zawodowym.  Oprócz tego będzie okazja, by spróbować własnych sił w filcowaniu, malowaniu jedwabiu, robieniu albumów, lepieniu z gliny, decoupage. Ciekawie zapowiadają się pokazy: przędzenia na kołowrotku, boksu tajskiego, fitness, a także warsztaty: tworzenia prawdziwych cudów z siana i tańca, w tym też tego w okręgu. Na polanie znajdzie się także namiot wróżki.

Będzie też coś dla zdrowia . Pojawią się stoiska zachęcające do zdrowego gotowania, a porad udzielać będzie dietetyk, Dariusz Szałkowski.

Tętnić życiem ma także scena. Na początek o godzinie 13.30 wszystkich gości w ramach Kujawsko-Pomorskich obchodów 32. rocznicy podpisania Porozumień Sierpniowych  powitają marszałek województwa Piotr Całbecki, założyciel i przewodniczący Solidarności Walczącej - Kornel Morawiecki, a także przewodniczący Zarządu Regionu Bydgoskiego NSZZ "Solidarność" - Leszek Walczak.  Około godziny 14 powitamy cyklistów Masy Krytycznej, którzy pół godziny wcześniej wyruszą z Placu Wolności pod hasłem „Cała Bydgoszcz na rowery”. Jednym z akcentów Święta ulicy Gdańskiej będzie prezentacja najpiękniejszych kamienic tworzących ten jeden z najważniejszych traktów Bydgoszczy. Przez cały czas trwania imprezy na scenie będą organizowane konkursy z nagrodami, a wspólną zabawę umilać będą pokazy: tańca bollywoodzkiego do muzyki z filmu" Milioner z ulicy" w wykonaniu zespołu Dikanda, tańca brzucha i zumby prezentowane przez Szkołę Tańca Joanny Ossowskiej. Tuż po 15 koncert rozpocznie bydgoska formacja rockowa Dża Dża Binks. Godzinę później na scenę wejdzie także bydgoski zespół Alhena. Tymczasem o godzinie 17 rozpocznie się występ jednej z gwiazd imprezy, Sylwii Grzeszczak, autorki takich hitów jak „Małe rzeczy” czy „Karuzela”. Towarzyszyć jej będzie raper Liber. Tuż po godzinie 19 bawić wszystkich będzie kabaret OKO. Na zakończenie, o godzinie 19.30, scenę opanuje niekwestionowana gwiazda polskiej sceny muzycznej, Kayah.

Za pomoc w organizacji i wsparcie finansowe koncertu dziekujemy: GAZECIE WYBORCZEJ I SAMORZĄDOWI WOJEWÓDZTWA KUJAWSKO-POMORSKIEGO.   

Partnerzy

Sponsorzy