Muzycznie, teatralnie i tanecznie podczas Babiego Lata 2014

Wersja do wydrukuWersja PDF

Podczas Babiego Lata będzie bardzo muzycznie, teatralnie i tanecznie. W dużym skrócie Ci, których posłuchacie i zobaczycie w Myślęcinku 31 sierpnia.

 

 

 

 

 

91

Dj Kevler zadba o Panie w Wakeparku.Bartosz Sergot znany jako Kevler od najmłodszych lat był związany z muzyką. Podstawy wiedzy muzycznej zdobywał w Zespole Szkół Muzycznych w Bydgoszczy, ucząc się tam gry na skrzypcach, klawiszach oraz trąbce. W wieku kilkunastu lat zorientował się, iż muzyka klasyczna nie jest jego pasją. Przez lata starał się utożsamić z własnymi preferencjami muzycznymi, w ten sposób docierając do twostepów, dnb a w efekcie do house i elektroniki. Pracując w zaciszu domowego studia tworzył pierwsze bity wraz z przyjacielem Acidem. Współpracował również z bydgoskim zespołem rockowym BDG jako akustyk grupy obsługując koncerty oraz prowadząc nagrania płyty. Jako dwudziestolatek rozpoczął grę w klubach związując się z bydgoskim Promohouse. W 2006 wyjeżdża do Cambridge w Anglii, gdzie pod okiem Dan’a Curve doskonali swoje umiejętności muzyczne i wzbogaca swoją   bibliotekę muzyczną w oparciu o gusta tamtejszej subkultury houseowej.Po niespełna pół roku powraca do Polski, by przy współpracy z Love Dealers Records, w kolektywie Center Group, wydać electrohouseowy remix Energy 52 - Cafe del Mar, a następnie single Experiencei My Lips. W niedługim czasie Kevler z Acidem podejmują pracę nad autorskim Live Actem.W międzyczasie Kevler nawiązuje współprace z Multikinem organizując muzyczną oprawę festiwali„Noc Kina”, „Noc Reklamożerców”, „Rozdanie Oscarów” i innych imprez kinowych. Kilka następnych lat pośwsięca współpracując z Electric Vondą, tworzą duet Hard Candy. Owocem ich pracy jest wiele wspólnych imprez, organizacja alternatywnej sceny Chillout przy współpracy z MDT podczas enHouse. Od kilku lat Kevler grywa w klubach serwisu Exclusive Places, przede wszystkim jako rezydent Sopockiego Unique Club & Lounge oraz Bydgoskiej Soda Club & Lounge, ponadto występował w takich miejscach jak: Opera Warszawa, Moralist Bydgoszcz, Mandarynka, Soho, Sfinks,3Siostry, Sixty-Nine, Stary Rower, Klubowa Sopot, Boolvar Gdynia, Insomnia Gdańsk.Dotychczas występował z wieloma artystami, producentami i DJ’s, przede wszystkim brytyjski label„Hed Kandi” między innymi: Sam Canon, Dax On Sax, Eibhlyn Flynn, Ben Santiago, Lovely Laura, ponadto: Yass, Sandy Rivera (Kings of Tomorrow), Horny United, Chapell, Wiosna, Kasia Malenda, Jacob A, Georgina Tarasiuk, Asia Ash, Darya Sergiyenko, John James, Mezo, Izabela Trojanowska, Bari, MagnetiG, Dominik Chmurski, Krzysztof Sandecki, Banan Sax, Arec Sax, Loui & Scibi, Andy Mile, Keal, Groove Coctail, Seb Skalski, Lone, Sympatique, Bartes, Neevald, Bratos, Tom Hustler, Keta.

91

Dża Dża Binks otworzy naszą scenę na Różopolu. W tym roku zespół wystąpił na wspólnym koncercie z Zuccchero i Paulem Youngiem w Dolinie Charlotty otwierając ich czerwcowe widowiska. Zagrali podczas egzotycznej imprezy rozpoczynającej Mistrzostwa Europy w Hokeju na Trawie. Studyjnie zrealizowali kolejne nowe pieśni: “Przykazanie” i “Serce i Pięść”. Nagrania wyprodukował Grzegorz Daroń (perkusja Justyna Steczkowska, autor muzyki filmowej). Utwory Dża Dża Binks pojawiały się również na antenach radiowych: Radiowa Jedynka i Radio PiK.

91

Z bydgoskim muzykiem i animatorem kultury, Jurkiem Paterskim, pojawi się duet taneczny tańca standardowego oraz tańców latino-amerykańskich: Nadia Powała oraz Kacper Jędrzejczak z Bydgoszczy. Para brała już udział w mistrzostwach Polski. Nadia i Kacper są mistrzami i v-ce mistrzami Kujaw i Pomorza. W 2012 roku wystąpili w Birmingham w Wielkiej Brytanii razem z country-rock and rollowym zespołem "Jurek Paterski C.Club".

Muzycy zespołu Pauza są młodzi, zdolni, utalentowani i pełni energii. Grupa powstała dwa lata temu jako dzieło potrzeby chwili i nieoczekiwanie stała się zaczątkiem bardzo owocnej współpracy i przyjaźni. II LO w Bydgoszczy wykorzystuje ich umiejętności przy okazji różnego rodzaju imprez i uroczystości. Zespół występuje w zmiennym składzie, ale zawsze z tym samym pozytywnym nastawieniem i ogromna ilością pracy włożoną w aranżacje różnego rodzaju muzyki. To mieszanka charakterów, jak mówią o sobie, zainteresowań i umiejętności. Od basu po sopran, od skrzypiec do djembe.

 

91

Sandra Pyszka była uczestniczką 7 edycji Must be the music. Od jurorów otrzymała trzy zielone tak. Rapuje w języku angielskim, ponieważ od dzieciństwa słucha amerykańskiego rapu i pragnie rozszerzać w Polsce zainteresowanie tą muzyką i pokazać, że niepozorna dziewczyna potrafi ' dobrze nawijać'. Pochodzi z Gniezna.

 

 

 

91

Sebastian Makowski to wokalista i producent mający na swoim koncie solowe płyty: „Atomowy Łabędź” z 2000 roku nagrany we współpracy z Wojciechem Waglewskim (producentem i instrumentalistą) oraz płyta „Perła” z 2007 roku  i  „Synergia” z  2011 roku. Wszystkie  albumy zawierają Jego kompozycje i teksty. To także frontman zespołu PTAKY, znanego między innymi z singlaChroń to co masz”, który  znalazł się na ścieżce dźwiękowej drugiej części filmowych przygód Spidermana. Albumy nagrane z zespołem PTAKY: „Ptaky” z 2004 roku, „Szkoła Latania” z 2008 roku. Sebastian Makowski występował na Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu z okazji 80-lecia Polskiego Radia, Jedynki w Operze Leśnej w Sopocie. Brał udział w konkursie TOPTRENDY z utworem „Pielgrzym”, a z zespołem PTAKY otrzymał nominację do Fryderyków w dwóch kategoriach: „Nowa twarz fonografii”, „Album roku (rock)”

                                                                                                                          

91

Kujawsko-Pomorski Impresaryjny Teatr Muzyczny to instytucja powołana  w styczniu 2014 roku przez Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Siedziba placówki mieści się w Toruniu przy ulicy Żeglarskiej 8. Teatr Muzyczny jest uzupełnieniem oferty kulturalnej regionu, będąc jedynym państwowym teatrem w województwie, ukierunkowanym na spektakle muzyczne. Działalność sceniczna instytucji rozpoczęła się spektaklem „Siostry Parry” – piosenki z tej właśnie produkcji zostaną zaprezentowane na myślęcińskiej scenie. Siostry Parry to swingująco-jazzująca opowieść o losach dwóch żydowskich sióstr Pegelman, które wiedzione marzeniami o lepszym życiu wyruszyły z małego galicyjskiego miasteczka wprost do Nowego Jorku. W Ameryce siostry, już pod nazwiskiem Parry, szybko przekonują się, że codzienność nie ma nic wspólnego z rajem. Na scenie Małgorzata Jakubiec-Hauke i Agnieszka Płoszajska – artystki wcielające się w tytułowe Siostry Parry. Na klawiszach akompaniuje im Tomasz Lewandowski – jeden z muzyków. Spektakl Siostry Parry można zobaczyć w Toruniu już 21 i 22 września.

Zespół Taneczny Krąg powstał w marcu 2012 roku. Członkami zespołu jest 13 słuchaczek Uniwersytetu Trzeciego wieku przy UTP. Poprzez pokazy taneczne zespół stara się popularyzować tańce etniczne innych narodów,  ukazując bogactwa kulturowe, narodowe i etniczne  wyrażone w muzyce i układach tanecznych. Są żywym przykładem promowania tańców w  kręgu i tańców etnicznych jako formy aktywności fizycznej. Dzięki wytrwałości w treningach posiadają w swoim repertuarze tańce żydowskie, rosyjskie, greckie, cygańskie, serbskie, oraz mołdawskie,  do muzyki przekazywanej z pokolenia na pokolenie lub bardziej współczesnej. Ostatnim osiągnięciem Zespołu jest udział w przeglądzie ARS 2014 w Świeciu, gdzie zakwalifikował się do finału, który odbędzie się w Bydgoszczy jesienią. Grupa taneczna jest grupą otwarta i każdy może dołączyć do Ich zespołu!

Grupy STYLERS DANCE STUDIO Młodzieżowego Domu Kultury nr 5 w Bydgoszczy – SPID KIDS, SPID JUNIOR oraz  SPID to laureaci wielu ogólnopolskich i międzynarodowych festiwali tanecznych. Zdobywcy Pucharu Polski hip hop 2013 i 2014 w trzech kategoriach tanecznych, mistrzowie i wicemistrzowie Polski hip hop, finaliści mistrzostw Europy i Świata 2013 oraz Mistrzostw Europy 2014, kadra narodowa na tegoroczne Mistrzostwa Świata w Niemczech, które już niebawem we wrześniu. Trenerem i choreografem STYLERS DANCE STUDIO jest Agnieszka Sikorska.

91

Zespół tańca współczesnego „ KONTRA” Młodzieżowego Domu Kultury nr 2 w Bydgoszczy działa nieprzerwanie od 1987 roku. W początkowym okresie była to grupa estradowa, później w miarę zdobytych doświadczeń i umiejętności  dominującą techniką na której powstawały etiudy taneczne był jazz.

Następny okres w działalności zespołu związany jest z fascynacją tańcem współczesnym, który trwa do dnia dzisiejszego. ZTW „ KONTRA” uczestniczy w licznych turniejach, przeglądach i konkursach, reprezentuje placówkę w środowisku, województwie  i kraju. Zdobywa  nagrody i wyróżnienia. Doskonalą swoje umiejętności na warsztatach stacjonarnych i wyjazdowych obozach letnich i zimowych. Założycielem i choreografem zespołu jest Dorota Przywara – Kaps. Do najważniejszych osiągnięć zespołu w ostatnim czasie należy I Miejsce oraz Grand Prix na VIII Ogólnopolskim Turnieju Tańca Nowoczesnego „Bydgoskie rytmy 2013”, I miejsce w XVI Ogólnopolskich Konfrontacjach Różnych Form Tanecznych " KUTNO 2014" czy I miejsce na XI Ogólnopolskim Turnieju Formacji Tanecznych -  BOLSZEWO.

A wieczorem...

Partnerzy

Sponsorzy