Wielkanoc w Myślęcinku!!

Wersja do wydrukuWersja PDF

W Wielkanoc warto wybrać się na spacer do Myślęcinka! Czeka na Państwa Ogród Zoologiczny, Park Rozrywki, Ośrodek Rekreacji Konnej a także Ogród Botaniczny.

W Ogrodzie Zoologicznym w Myślęcinku zamieszkały nowe zwierzęta. Są to dwa gatunki lemurów i kapibara. Na ekspozycji pojawią się już w najbliższy weekend. Lemur mokok i lemur rudogłowy to samce, które przyjechały do nas z ogrodu zoologicznego w Opolu. Należą do gatunków zamieszkujących tereny Madagaskaru. Kapibary – to największe gryzonie. Są zwierzętami towarzyskimi, żyją w grupach. Samiec i samica do Bydgoszczy przybyły również z ZOO Opole.
Ogród Zoologiczny czynny będzie zarówno w świąteczną sobotę, niedzielę, jak i w poniedziałek w godz. 10-18.
Na terenie zoo rozwieszone zostaną kartki w kształcie jajka, a ich znalazcy w niedziele i poniedziałek mogą liczyć na upominek czekający w kasie.

Do odwiedzin zaprasza także Park Rozrywki, który w Poniedziałek Wielkanocny rozpoczyna sezon działania. Do dyspozycji oddamy praktycznie wszystkie urządzenia rozrywkowe, jeśli tylko pozwoli na to temperatura to także będzie można skorzystać z dmuchańców. Zapraszamy m.in. na dużą kolejkę górską typu rollercoaster, małą kolejkę górską - tzw. smoka, karuzele dla najmłodszych i dla nieco starszych, ale także gabinet luster. Swoje drzwi otworzy także domek do góry nogami. Czynne będą także nasze ścieżki dydaktyczne - Zaginiony Świat pełen dinozaurów i Makroświat, stworzony przez gigantyczne owady. Przy wejściu do Zaginionego Świata czynne będzie darmowe Muzeum Ziemi.
Park Rozrywki czynny będzie w godz. 11-19.

Także Ośrodek Rekreacji Konnej zaprasza w Wielki Czwartek, Piątek i Sobotę – w tych dniach jazdy odbywają się w stałych godzinach, natomiast w Niedzielę Wielkanocną ośrodek będzie nieczynny. W Poniedziałek Wielkanocny ORK zaprasza na Towarzyskie Zawody w Skokach przez Przeszkody, bardzo widowiskowe, cieszące się zawsze dużym zainteresowaniem. Zawody rozpoczną się o godzinie 14,00.

Na spacerowiczów czeka także Ogród Botaniczny, który o tej porze roku wygląda przepięknie. Kwitną już forsycje, magnolie, migdałowce, fiołki i przylaszczki. Ogród czynny jest codziennie w godzinach od 9 do 21. Wstęp do ogrodu jest bezpłatny.
Zapraszamy!!

Partnerzy

Sponsorzy