Kolorowe i radosne Grand Prix Bydgoszcz CITY TRAIL

DruckversionWersja PDF
Renifer, hydraulik, krowa i Baba Jaga. A oprócz nich kilkudziesięciu innych barwnie przebranych zawodników startujących w Grand Prix Bydgoszcz CITY TRAIL postanowiło pokazać, że bieganie to dla nich przede wszystkim frajda. W przedświątecznych zawodach na dystansie 5 km wystartowało ponad 600 biegaczy.

Zwycięzcą został Krzysztof Gosiewski (LKS Ostromecko), który wbiegł na metę w identycznym czasie, jak jego kolega z klubu – Bartosz Kotłowski – 16:07. – Na chwilę lekko odpuściliśmy mocne bieganie – kiedyś trzeba odpocząć, a dopiero teraz jest taka możliwość. W styczniu wracamy do treningu – mówi Błażej Stankiewicz, trener Krzyśka i Bartka. Wśród kobiet zwyciężyła Daria Maik z wynikiem 18:58.

Jednak to nie najszybsi zawodnicy królowali podczas niedzielnych zawodów. Bohaterami była grupa RUN Bydgoszcz, która zainspirowała biegaczy do przebrania się podczas ostatniego w tym roku biegu CITY TRAIL w bydgoskim Myślęcinku. - Bieganie jest dla nas przygodą, tworzymy fajną paczkę i tym razem miało być „na luzaka”. Był to taki przedsmak biegu sylwestrowego, gdzie normą są przebieranki – tam nikogo nie trzeba namawiać – podkreśla Arkadiusz Kempa, jeden z inicjatorów przebieranego biegu.

Grupę RUN Bydgoszcz stworzył Michał Brzeziński, który od ponad dwóch lat – w każdą niedzielę spotyka się z bydgoskimi biegaczami na wspólnych treningach. – Na każdych zajęciach jest około 60 biegaczy. Grupa liczy około 140-150 stałych bywalców, ale ogólnie z RUN Bydgoszcz jest związanych niemal 250 osób. Większość z nich traktuje bieganie jako formę odskoczni od codziennych obowiązków, nie nastawia się na wyniki – wyjaśnia Michał. Spotkania RUN Bydgoszcz rozpoczynają się w każdą niedzielę, o godz. 10:00 na skrzyżowaniu ulic Hipicznej i Rekreacyjnej w Myślęclinku. – Na zajęciach staramy się przybliżyć  uczestnikom trening biegaczy wyczynowych, lecz co bardzo ważne - zminimalizowany do osób biegających rekreacyjnie. W tej chwili uczestnikom zajęć nie są obce nazwy treningów takie jak: siła biegowa, wytrzymałość biegowa, rytmy, czy zabawa biegowa. Dodatkowo w czwartkowe popołudnia organizuję zajęcia na sali, opierają się głównie na ćwiczeniach gibkościowo – siłowych, oddechowych i sprawnościowych – dodaje Michał.

Niezmiennie przed biegiem głównym odbyły się zawody dzieci i młodzieży CITY TRAIL Junior. Tutaj także nie zabrakło przebierańców. Najciekawsze przebrania zarówno w biegu głównym, jak i w zawodach dla dzieci, zostaną nagrodzone upominkami.

Cykl Grand Prix CITY TRAIL składa się z sześciu biegów. Aby zostać sklasyfikowanym i walczyć o nagrody oraz dostać pamiątkowy medal, trzeba wystartować w minimum czterech imprezach. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, aby startować w pojedynczych biegach. Terminy kolejnych biegów w Bydgoszczy to: 25 stycznia, 8 lutego, 8 marca.

Na mapie Grand Prix CITY TRAIL 2014/2105 jest 11 miast: Bydgoszcz, Gdańsk i Gdynia (które tworzą Grand Prix Trójmiasto CITY TRAIL), Katowice, Lublin, Łódź, Olsztyn, Poznań, Szczecin, Warszawa i Wrocław.

Patronat nad imprezą objęło Ministerstwo Sportu i Turystyki. Z kolei cykl CITY TRAIL Junior odbywa się pod patronatem Rzecznika Praw Dziecka.

Szczegółowe informacje o cyklu znajdują się na stronie www.citytrail.pl. Wiele ciekawostek pojawia się także na oficjalnym profilu akcji na Facebooku.  

Partnerzy

Sponsorzy